Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PSW Capital zwołało ZWZ. Inwestorze, zarejestruj się!

© peshkova - Fotolia.com

Po licznych perypetiach w końcu doszło do zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PSW Capital S.A. Obrady odbędą sie 26 sierpnia 2013 r. w Warszawie o godz. 12:00. Jeszcze w raporcie bieżącym nr 15/2013 z dnia 1 lipca 2013 r. Zarząd PSW Capital informował, że " będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu wypłatę akcjonariuszom dywidendy z zysku za 2011 r." Raptem szesnaście dni później ten sam Zarząd zmienia swoje zdanie i w komentarzu do projektu uchwały w sprawie podziału zysku za rok 2011 stwierdza, że "postanowił nie rekomendować wypłaty dywidendy za rok 2011".

SII apeluje do wszystkich akcjonariuszy PSW Capital o udział w ZWZ lub upoważnienie SII do reprezentowania

Zysk za rok 2011 został podzielony uchwałą ZWZ nr 13  z dnia 16 sierpnia 2012 r. i w ocenie SII nie ma obecnie możliwości dokonania jego ponownego podziału. Wszystkim osobom będącym akcjonariuszami Spółki w dniu 1 października 2012 r. należy się więc w ocenie SII dywidenda. Zarząd PSW Capital nie zamierza jednak respektować raz dokonanego przez walne zgromadzenie przydziału dywidendy i proponuje przeznaczenie całego zysku za rok 2011 na kapitał zapasowy. Według SII działanie takie jest bezprawne.

 

ZWZ będzie kluczowe

 

Wobec wielu kontrowersji wokół działalności PSW Capital, SII zamierza wziąć udział w nadchodzącym walnym zgromadzeniu i dążyć do ich wyjaśnienia. SII zamierza również podjąć działania na rzecz wypłaty przez Spółkę dywidendy. Do skutecznej walki o prawa inwestorów potrzebni są jednak, i przede wszystkim, sami inwestorzy. Dlatego też SII zachęca wszystkich akcjonariuszy mniejszościowych PSW Capital do udziału w walnym zgromadzeniu bądź upoważnienie SII do ich reprezentowania.

 

Jeżeli akcjonariuszom PSW Capital zależy na otrzymaniu uchwalonej w 2012 r. dywidendy, to powinni wziąć udział w najbliższym walnym zgromadzeniu. Nawet jeżeli akcjonariusze swoimi głosami nie odrzucą uchwały zaproponowanej przez Zarząd, to w przypadku jej podjęcia będą mieli możliwość zaskarżenia jej do sądu. Bierność akcjonariuszy oznaczać będzie akceptację dla działań Spółki, a więc i zgodę na brak dywidendy.

 

SII wyraża gotowość wsparcia akcjonariuszy, niemniej ewentualne kroki uzależnia od samych zainteresowanych, a więc akcjonariuszy Spółki oraz ich determinacji i gotowości do walki o swoje prawa.

 

Jak zarejestrować się na walne i udzielić pełnomocnictwa?

 

Procedura rejestracji na walne zgromadzenie jest bardzo prosta i wymaga minimum wysiłku ze strony akcjonariuszy. Wystarczy zadzwonić do domu maklerskiego i poprosić o wystawienie imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Dalej procedura rejestracji odbywa się już automatycznie.

 

Osoby, które nie mogą osobiście wziąć udziału w obradach, mogą udzielić SII pełnomocnictwa. Jego udzielenie również zajmuje raptem kilka minut, a cały proces przebiega następująco:

  1. W pierwszej kolejności akcjonariusz powinien zarejestrować swój udział w walnym zgromadzeniu poprzez złożenie w biurze maklerskim dyspozycji wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.
  2. Następnie należy wypełnić dokument pełnomocnictwa. Dla ułatwnienia można skorzystać z zamieszczonego tutaj wzoru -  wzór pełnomocnictwa.
  3. W dalszej kolejności należy zeskanować dowód osobisty oraz wypełniony i podpisany dokument pełnomocnictwa.
  4. Na koniec o udzieleniu pełnomocnictwa należy poinformować Spółkę PSW Capital oraz SII. W tym celu należy wysłać na adres Spółki (p.krawczyk@pswcapital.pl) zeskanowany dokument pełnomocnictwa wraz z dowodem osobistym, jednocześnie podając adres SII (interwencje@sii.org.pl.) jako odbiorcę "DW" w wysyłanej wiadomości mailowej.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

PSW Capital zwołało ZWZ. Inwestorze, zarejestruj się!