Chat with us, powered by LiveChat

PSW Capital zwołało ZWZ. Inwestorze, zarejestruj się!

Skomentuj artykuł
© peshkova - Fotolia.com

Po licznych perypetiach w końcu doszło do zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PSW Capital S.A. Obrady odbędą sie 26 sierpnia 2013 r. w Warszawie o godz. 12:00. Jeszcze w raporcie bieżącym nr 15/2013 z dnia 1 lipca 2013 r. Zarząd PSW Capital informował, że " będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu wypłatę akcjonariuszom dywidendy z zysku za 2011 r." Raptem szesnaście dni później ten sam Zarząd zmienia swoje zdanie i w komentarzu do projektu uchwały w sprawie podziału zysku za rok 2011 stwierdza, że "postanowił nie rekomendować wypłaty dywidendy za rok 2011".

SII apeluje do wszystkich akcjonariuszy PSW Capital o udział w ZWZ lub upoważnienie SII do reprezentowania

Zysk za rok 2011 został podzielony uchwałą ZWZ nr 13  z dnia 16 sierpnia 2012 r. i w ocenie SII nie ma obecnie możliwości dokonania jego ponownego podziału. Wszystkim osobom będącym akcjonariuszami Spółki w dniu 1 października 2012 r. należy się więc w ocenie SII dywidenda. Zarząd PSW Capital nie zamierza jednak respektować raz dokonanego przez walne zgromadzenie przydziału dywidendy i proponuje przeznaczenie całego zysku za rok 2011 na kapitał zapasowy. Według SII działanie takie jest bezprawne.

 

ZWZ będzie kluczowe

 

Wobec wielu kontrowersji wokół działalności PSW Capital, SII zamierza wziąć udział w nadchodzącym walnym zgromadzeniu i dążyć do ich wyjaśnienia. SII zamierza również podjąć działania na rzecz wypłaty przez Spółkę dywidendy. Do skutecznej walki o prawa inwestorów potrzebni są jednak, i przede wszystkim, sami inwestorzy. Dlatego też SII zachęca wszystkich akcjonariuszy mniejszościowych PSW Capital do udziału w walnym zgromadzeniu bądź upoważnienie SII do ich reprezentowania.

 

Jeżeli akcjonariuszom PSW Capital zależy na otrzymaniu uchwalonej w 2012 r. dywidendy, to powinni wziąć udział w najbliższym walnym zgromadzeniu. Nawet jeżeli akcjonariusze swoimi głosami nie odrzucą uchwały zaproponowanej przez Zarząd, to w przypadku jej podjęcia będą mieli możliwość zaskarżenia jej do sądu. Bierność akcjonariuszy oznaczać będzie akceptację dla działań Spółki, a więc i zgodę na brak dywidendy.

 

SII wyraża gotowość wsparcia akcjonariuszy, niemniej ewentualne kroki uzależnia od samych zainteresowanych, a więc akcjonariuszy Spółki oraz ich determinacji i gotowości do walki o swoje prawa.

 

Jak zarejestrować się na walne i udzielić pełnomocnictwa?

 

Procedura rejestracji na walne zgromadzenie jest bardzo prosta i wymaga minimum wysiłku ze strony akcjonariuszy. Wystarczy zadzwonić do domu maklerskiego i poprosić o wystawienie imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Dalej procedura rejestracji odbywa się już automatycznie.

 

Osoby, które nie mogą osobiście wziąć udziału w obradach, mogą udzielić SII pełnomocnictwa. Jego udzielenie również zajmuje raptem kilka minut, a cały proces przebiega następująco:

  1. W pierwszej kolejności akcjonariusz powinien zarejestrować swój udział w walnym zgromadzeniu poprzez złożenie w biurze maklerskim dyspozycji wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.
  2. Następnie należy wypełnić dokument pełnomocnictwa. Dla ułatwnienia można skorzystać z zamieszczonego tutaj wzoru -  wzór pełnomocnictwa.
  3. W dalszej kolejności należy zeskanować dowód osobisty oraz wypełniony i podpisany dokument pełnomocnictwa.
  4. Na koniec o udzieleniu pełnomocnictwa należy poinformować Spółkę PSW Capital oraz SII. W tym celu należy wysłać na adres Spółki (p.krawczyk@pswcapital.pl) zeskanowany dokument pełnomocnictwa wraz z dowodem osobistym, jednocześnie podając adres SII (interwencje@sii.org.pl.) jako odbiorcę "DW" w wysyłanej wiadomości mailowej.
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie