Chat with us, powered by LiveChat

17 edycja konferencji WallStreet za nami!

Skomentuj artykuł

W dniach 7-9 czerwca 2013 roku odbyła się 17 edycja konferencji WallStreet, będącej największym spotkaniem inwestorów indywidualnych w tej części Europy. Do Karpacza zjechali przedstawiciele najważniejszych instytucji rynku finansowego w Polsce, przedstawiciele spółek i setki inwestorów indywidualnych. W Karpaczu spotkało się w tym roku ponad 700 uczestników!

 

Recepcja WallStreet

 

Konferencję otworzył Jacek Maliszewski z wykładem „Inwestowanie na rynku krótkiej stopy procentowej za pomocą kontaktów futures oraz opcji na stopy procentowe Wibor”. Mimo wczesnej pory, słuchacze licznie zebrali się na sali wykładowej.

 

Kolejnym punktem programu były wystąpienia spółek w ramach Forum Akcjonariat. Słuchacze mieli do wyboru spotkanie z przedstawicielami Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Ambry S.A., Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A., KOV S.A. oraz Kredyt Inkaso SA.

 

Kamil Soliman z Biura Maklerskiego Alior Banku S.A. poprowadził wykład „Algorytmiczny handel jako nowoczesna forma zdyscyplinowanego inwestowania” a Tomasz Jerzyk z DM BZ WBK S.A. „W oczekiwaniu na ożywienie w II półroczu 2013. Przegląd wykresów głównych indeksów, rynków surowcowych oraz największych spółek notowanych na GPW”.

 

Ogromnym powodzeniem cieszył się „Głos z Parkietu”, czyli wywiad z Herbertem Wirthem, Prezesem Zarządu KGHM S.A., który przeprowadził redaktor naczelny Parkietu, Jakub Kurasz. Słuchacze dowiedzieli się między innymi „że inwestorzy powinni mieć nie tylko na uwadze dywidendę, ale przede wszystkim długofalowy rozwój spółki". Prezes Wirth zdradził również, że chciałby wprowadzić KGHM do dziesiątki najlepiej wycenianych firm górniczych na świecie, między innymi dlatego w jego zainteresowaniu są metale szlachetne: pallad, platyna i złoto. Odpowiadając na pytanie jednego ze słuchaczy, wspomniał o debiucie na giełdzie w Londynie.

 

Herbert Wirth

 

Herbert Wirth 

 

Podczas Targów Akcjonariat inwestorzy mieli okazję spotkać się z przedstawicielami 45 spółek, porozmawiać i wziąć udział w licznych konkursach. Aż 30 z nich było z rynku głównego, co oznacza, że jednak więksi gracze na warszawskiej giełdzie wcale nie zapominają o drobnych inwestorach.

 

Targi Akcjonariat

 

Targi Akcjonariat

 

Targi Akcjonariat

 

50 najlepiej wyglądających wykresów giełdowych i analizę techniczną bieżącej sytuacji rynkowej przedstawił Paweł Szczepanik, reprezentujący Szkolenia z Inwestycji Giełdowych, KBC Securities. Dr Dariusz Świerk z ForexInstitute.pl na podstawie wyników najnowszych badań opowiedział, jak wygląda najszybsza ścieżka do systematycznych zysków z inwestowania.

 

Duże zainteresowanie wzbudził Krzysztof Mejszutowicz z Giełdy Papierów Wartościowych, który wygłosił wykład „Powrót po amerykańsku - czyli nowe opcje na akcje na GPW”. Inwestorzy tłumnie zjawili się również na spotkaniu z Andrzejem Skolmowskim, Wiceprezesem Zarządu Grupy Azoty S.A., który opowiedział o konsolidacji Grupy Azoty jako przykładzie budowy wartości dla akcjonariuszy.

 

Ogromnym sukcesem okazały się panele dyskusyjne: Lokomotywy polskiej gospodarki – wyzwania i perspektywy rozwoju liderów polskiego biznesu,  który poprowadził Mikołaj Kunica z TVN CNBC (udział wzięli: Roman Szyszko, Wiceprezes Zarządu ENERGA SA ds. finansowych; Jarosław Zagórowski, Prezes Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.; Krzysztof Zawadzki, Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomiczno-Finansowych Tauron Polska Energia S.A.; Przemysław Dąbrowski, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA; Andrzej Skolmowski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.) oraz moderowany przez Marka Zubera Perspektywy rozwoju koniunktury w drugiej połowie 2013 roku (w panelu uczestniczyli dr Przemysław Kwiecień - Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A.; Wojciech Maryański - Zastępca Dyrektora Biura Maklerskiego Banku BPH S.A.).

 

Lokomotywy polskiej gospodarki

 

Dzień zakończyła kolacja, której emocji dodał mecz Mołdawia – Polska.

 

Sobota na konferencji WallStreet rozpoczęła się wykładem Marka Zubera „Czy polska giełda może przetrwać bez OFE”. W tym samym czasie inwestorzy mieli do wyboru spotkanie z Piotrem Rybickim, reprezentującym Nadzorkorporacyjny.pl ("Pułapki analizy fundamentalnej, czyli rachunkowość kreatywna w sprawozdaniach finansowych").

 

Podczas Forum Akcjonariat z inwestorami spotkały się spółki: Inter Rao Lietuva, Neuca S.A., Europejskie Centrum Odszkodowań S.A., Grupa Duon S.A., Internet Media Services S.A. i MEDIACAP S.A.

 

Marshall Gittler z Iron FX przedstawił wykład „Japan's Quantitative Easing and the Outlook for the Yen”, Rafał Bogusławski, reprezentujący Dom Maklerski BZWBK S.A. - "Informacje i formacje na FX. Jak podnieść skuteczność sygnałów generowanych na podstawie analizy technicznej" a Jolanta Dajek z Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA przedstawiła case study – „Jak ocenić rzetelność i kondycję finansową spółki giełdowej”.

 

Uczestnicy konferencji z wypiekami na twarzy czekali na spotkanie z Adamem Maciejewskim, Prezesem Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prawdziwym hitem został wykład gościa specjalnego konferencji Wallstreet, Gavina Holmesa „Wiedza o rynku, którą smart Money przed Tobą ukrywają”. Pytań do tego światowej klasy tradera było tak dużo, że odpowiadał na nie jeszcze poza salą wykładową, przy stoisku VSA Trader.

 

Spotkanie z Adamem Maciejewskim

 

Trening osobowości, jako podstawę sukcesu inwestorów przedstawił dr Raimund Schriek. Natomiast Rafał Glinicki z VSA Trader opowiedział o wykorzystaniu Volume Spread Analysis oraz Fal Elliotta w procesie decyzyjnym, a dr Przemysław Kwiecień z Domu Maklerskiego X-Trade Brokers S.A. starał się odpowiedzieć na pytanie, gdzie tak naprawdę jest dno.

Wielu uczestników Konferencji czekało na wykład Wojciecha Białka, CDM Pekao S.A. „Ile mamy czasu do końca hossy na Wall Street?”. Inwestorzy, pomimo późnej pory wykładu, tradycyjnie wypełnili salę po brzegi.

 

Rafał Glinicki

 

Gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska, która wykonała swoje największe przeboje. Swoim występem wzbudziła zachwyt publiczności,  doszło nawet do publicznego wyznania miłości artystce.

 

Po raz drugi Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zapytało członków Stowarzyszenia, jakie spółki spełniają najwyższe standardy w komunikacji z inwestorami oraz które osoby przyczyniają się do zwiększenia wiedzy nt. rynku kapitałowego i jego przejrzystości. Konkurs zakończył się 24 maja 2013 roku wyłonieniem spółki giełdowej i dziennikarza godnego określenia mianem „Herosa Rynku Kapitałowego”. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w trakcie uroczystej gali odbywającej się podczas WallStreet 17 w Karpaczu.

 

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że tytuł "Herosa Rynku Kapitałowego" spośród nominowanych dziennikarzy zdobył Przemysław Tychmanowicz, dziennikarz Gazety Giełdy Parkiet i Rzeczpospolitej. Statuetkę Herosa odebrał osobiście na wieczornej gali podczas Konferencji WallStreet.

 

Pomiędzy spółkami zakwalifikowanymi do drugiego etapu rozegrała się zacięta walka. Zwycięzcą została PZU SA a nagrodę odebrała Magdalena Kołodziejak z Kierownik Zespołu Obowiązków Informacyjnych.

 

O wysokiej jakości relacji inwestorskich i niezwykłym standardzie komunikacji z otoczeniem na rynku kapitałowym świadczy certyfikat, jaki został przyznany również spółce PZU SA. Tym razem, jako podmiot, który na co dzień ocenia i pilnuje rzetelności polityki informacyjnej spółek oraz broni praw inwestorów – Stowarzyszenie przyznało PZU SA certyfikat „Spółka przyjazna inwestorom”. „10 na 10 – komunikuj się skutecznie” jest autorskim projektem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Program powstał z myślą o inwestorach indywidualnych oraz spółkach giełdowych, które dzięki prowadzeniu przejrzystej komunikacji pozytywnie wyróżniają się na tle innych podmiotów rynku kapitałowego. Certyfikat osobiście odebrał obecny na Konferencji WallStreet Przemysław Dąbrowski, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

 

W niedzielę prof. Tomasz Zaleśkiewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Insight Lab Agencja Badawcza przedstawił typologię inwestorów i odpowiedział na pytanie, dlaczego jedni rzucają się na szybkie zyski, a inni chowają głowę w piasek i co z tego wynika. Jak dużo zarobić, tracąc przy tym jak najmniej.  Paweł Grubiak, Członek Zarządu Superfund TFI SA zastanawiał się czy istnieje recepta na wysoką zmienność trendów rynkowych.

 

Konferencję zamknął panel dyskusyjny: Inwestor indywidualny w świecie wysokich częstotliwości - szanse i zagrożenia po upowszechnieniu HFT (udział wzięli: Grzegorz Zalewski, Dom Maklerski BOŚ S.A.; Michał Kolano, Inwestor indywidualny, trader opcji; Kamil Soliman, Biuro Maklerskie Alior Banku S.A.).

 

Partnerzy Organizacyjni tegorocznej konferencji byli: GPW S.A. w Warszawie, KDPW i KDPW CCP. Partnerami Strategicznym konferencji byli Energa S.A., Grupa Azoty oraz PZU. Partnerami głównymi wydarzenia są: DM BZ WBK i MORE Gruppa. Konferencję wspierali również: KBC Securities, DM Alior Bank S.A., DM PKO BP, DM BOŚ S.A., DM X-Trade Brokers S.A., Nadzorkorporacyjny.pl i VSA Trader., JSW S.A., WH Selfinvest, XTB, Notoria Serwis, Iron FX, Dukascopy, Tauron, DM PKO, Ambra, 4Fun Media, CCS, Dobrzyniecki & Partners Law Office, Superfund, GNW, Atende, ATM S.A., Grupa Lubawa oraz PTI. Patronat honorowy Konferencji WallStreet 17 objęli: Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Konferencja okazała się znów wielkim sukcesem, zgromadziła ponad 700 uczestników. Utwierdza to Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w przekonaniu, że takie spotkania są potrzebne. Nie tylko pozwalają ugruntować wiedzę o rynku kapitałowym, ale również integrują środowisko inwestorskie. Wszystkim Partnerom i uczestnikom serdecznie dziękujemy, w tym również za pomoc i wsparcie wszystkim Partnerom medialnym.  Zapraszamy do kolejnej edycji Konferencji WallStreet.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie