Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wyniki badania nt. czytania raportów środowiskowych spółek giełdowych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zachęca do wzięcia udziału w badaniu:

 

"Inwestorzy indywidualni wobec raportowania środowiskowego spółek giełdowych w Polsce"

 

Ekologia dla każdego! W trosce o lepsze jutro! Dbajmy o naszą planetę! Hasła i działania ekologiczne są częścią codziennego życia społeczeństw w rozwiniętych gospodarkach. Przedsiębiorstwa muszą przestrzegać norm prawnych z zakresu ochrony środowiska i raportować wpływ ich działań na jego stan. Coraz częściej również w Polsce mamy do czynienia z uwzględnianiem aspektów środowiskowych w strategiach przedsiębiorstw oraz komunikowaniem wyników ich  działań środowiskowych do publicznej wiadomości. Czy działania te przynoszą korzyści? Czy inwestorzy w Polsce uwzględniają przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych środowiskowe aspekty działalności spółek giełdowych?

 

Badanie ma na celu rozpoznanie zainteresowania inwestorów indywidualnych raportowaniem kwestii środowiskowych przez spółki giełdowe w Polsce.

 

 

Badanie zakończone.

Streszczenie wyników badania

 

Ankieta była anonimowa. Osoby, które wzięły udział w badaniu i zostawiły swój adres e-mail uzyskały dostęp do fragmentów wyników badania oraz wygrały nagrody książkowe o tematyce ekonomiczno-finansowej (co dwudziesty uczestnik badania, który wypełni cały kwestionariusz). Lista nagrodzonych: Mateusz Krzysztoń, Konrad Ogrodowicz, Łukasz Łoziński, Jarosław Zamorski. 

 

 

Badanie jest prowadzone przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Wyniki badania nt. czytania raportów środowiskowych spółek giełdowych
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie