Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Pharmena SA - opcja na biotechnologiczną gwiazdę. Emisja akcji serii D: 5-19 czerwca

 

Pharmena SA – opcja na biotechnologiczną gwiazdę. Emisja akcji serii D: 5-19 czerwca


Zapisy dla inwestorów w ofercie publicznej Pharmena SA na akcje serii D z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy od 5 do 19 czerwca 2013 r.
Pharmena SA to dynamicznie rozwijająca się polska spółka biotechnologiczna, która prowadzi działalność w zakresie opracowywania i komercjalizacji innowacyjnych produktów na bazie opatentowanej naturalnej substancji czynnej 1–MNA.

 

Cele emisji
W wyniku emisji 1 759 010 akcji zwykłych na okaziciela serii D z prawem poboru Spółka planuje pozyskanie ok. 13 000 000 zł netto.
Środki z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie II fazy („Proof of Concept”) badań klinicznych prowadzonych w Kanadzie nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym opartym na 1-MNA, którego wprowadzenie na rynek może stać się przełomem w leczeniu dyslipidemii. Wartość globalnego rynku leków przeciwmiażdżycowych ocenia się na 42 mld USD. Badania mają na celu potwierdzenie skuteczności działania substancji 1-MNA w wyższych dawkach.

 

Najważniejsze informacje o ofercie publicznej Pharmena SA

  • Oferta publiczna obejmuje 1 759 010 akcji zwykłych na okaziciela serii D, oferowanych w ramach prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy
  • Liczba jednostkowych praw poboru – 7 036 042
  • Cena emisyjna – 7,50 zł za jedną akcję
  • Stosunek prawa poboru do akcji nowej emisji – 4:1 (4 jednostkowe prawa poboru uprawniają do objęcia 1 akcji nowej emisji serii D)

 

Harmonogram emisji akcji serii D

8 stycznia 2013 r.

dzień ustalenia prawa poboru

5 czerwca 2013 r.

rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wykonywaniu praw poboru, tj. zapisów podstawowych oraz zapisów dodatkowych

5 - 14 czerwca 2013 r.

notowanie na GPW jednostkowych praw poboru

19 czerwca 2013 r.

zakończenie wykonywania zapisów na akcje oferowane w wykonywaniu praw poboru,  tj. zapisów podstawowych i zapisów dodatkowych

28 czerwca 2013r.

przydział akcji oferowanych objętych w wykonywaniu praw poboru oraz zapisów dodatkowych

1-4 lipca 2013 r.

przyjmowanie zapisów na akcje oferowane nieobjęte w wykonaniu praw poboru przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu

do 8 lipca 2013r.

przydział akcji podmiotom, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu

 

Profil działalności Spółki


Działalność Spółki koncentruje się na opracowywaniu i komercjalizacji innowacyjnych zastosowań cząsteczki 1–MNA. Model biznesowy Pharmeny opiera się na działalności w trzech obszarach: prowadzeniu badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków oraz wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety opartego o 1-MNA stosowanego do zaspokajania potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy (ochrona śródbłonka naczyniowego).

 

 

Najważniejszym projektem Pharmeny jest wprowadzenie innowacyjnego leku przeciwmiażdżycowego na rynek dyslipidemii, na którym w ciągu najbliższych czterech lat wygasają patenty na kluczowe obecnie dostępne terapie. Światowy rynek leków do jakich zalicza się 1-MNA szacowany jest na ok. 42 mld USD. Największy konkurencyjny preparat Pharmeny osiąga sprzedaż tylko na amerykańskim rynku ok. 1 mld USD rocznie. Prace badawcze związane z opracowaniem leku 1-MNA trwają od 2007 roku i są prowadzone w USA i w Kanadzie przez specjalnie w tym celu utworzoną spółkę zależną Cortria Corporation. Międzynarodowa ocena projektu prowadzonego przez Pharmenę w środowiskach naukowo-badawczych oraz wśród producentów leków jest bardzo wysoka (od 2008 r. jeden z dziesięciu najbardziej obiecujących projektów badawczych na świecie w zakresie zwalczania chorób układu krążenia – raport Windhover).

 

Więcej informacji na temat Spółki i oferty emisji akcji serii D z prawem poboru: www.pharmena.pl

 

Źródło: Emitent

 

Niniejsza informacja ma wyłącznie charakter promocyjny i nie stanowi Prospektu ani innego dokumentu ofertowego. Informacje o publicznej ofercie 1.759.010 akcji zwykłych na okaziciela serii D oferowanych w ramach prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy zostały opublikowane w prospekcie emisyjnym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 17 maja 2013 r., dostępnym na stronach internetowych emitenta pod adresem: www.pharmena.pl oraz oferującego pod adresem: www.dmprospectus.pl. Prospekt emisyjny akcji Pharmena SA.

 

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Pharmena SA - opcja na biotechnologiczną gwiazdę. Emisja akcji serii D: 5-19 czerwca
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie