Chat with us, powered by LiveChat

Zapis czata inwestorskiego - Pharmena SA - Emisja akcji serii D: 5-19 czerwca 2013 r.

Czat inwestorski

Temat czatu:

Emisja akcji serii D

 5 czerwca, środa

godz. 12:00

Pharmena

Opis Spółki:

PHARMENA SA to dynamicznie rozwijająca się, publiczna spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Działalność Spółki koncentruje się w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy.

 

Konrad PalkaPrelegent:

 

Konrad Palka - Prezes Zarządu oraz Dyrektor Generalny Pharmeny od początku powstania Spółki. Posiada wykształcenie ekonomiczne i wieloletnie doświadczenie na rynku kapitałowym. W latach 1994-2003 pełnił szereg funkcji związanych ze sprzedażą i marketingiem na szczeblu dyrektorskim m.in. w Banku Austria Creditanstalt, PTE DOM, PTE Skarbiec-Emerytura.


Źródło: Emitent

Niniejsza informacja ma wyłącznie charakter promocyjny i nie stanowi Prospektu ani innego dokumentu ofertowego. Informacje o publicznej ofercie 1.759.010 akcji zwykłych na okaziciela serii D oferowanych w ramach prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy zostały opublikowane w prospekcie emisyjnym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 17 maja 2013 r., dostępnym na stronach internetowych emitenta pod adresem: www.pharmena.pl oraz oferującego pod adresem: www.dmprospectus.pl. Prospekt emisyjny akcji Pharmena SA.

 

Zapis czata inwestorskiego
z Prezesem Zarządu
Pharmena SA, Konradem Palka

Moderator: Witam serdecznie na czacie z Konradem Palka, Prezesem Zarządu PHARMENA SA. Zapraszamy do zadawania pytań.

 

Karol: Witam, Czy w związku z projektem 1-MNA Spółka zamierza emitować w przyszłości kolejne serie akcji, posiłkować się długiem, czy może w przypadku pozyskania 4.000.000 USD z emisji Akcji serii D nie będzie już korzystała z innych środków by dokończyć projekt 1-MNA a następnie go odsprzedać?

 

Konrad Palka: Przeprowadzana emisja zabezpieczy potrzeby kapitałowe Spółki na przeprowadzenie badan II fazy. Otrzymane wyniki pozwolą na uzyskanie wiedzy w zakresie działania 1-MNA w szerokim spektrum w małych i dużych dawkach. Natomiast bieżącą działalność nie wymaga obecnie dodatkowego finansowania. W przypadku dynamicznego rozwoju sprzedaży i produkcji suplementu diety w profilaktyce miażdżycy Spółka zakłada możliwość finansowania się długiem.

 

 

Marek: Witam, Panie Prezesie proszę powiedzieć kiedy najwcześniej możemy spodziewać się przychodów uzyskanych ze sprzedaży suplementu diety zawierającego 1-MNA.

 

Konrad Palka: Spółka jest gotowa na wprowadzenie produktu w IV kwartale br. Data wprowadzenia uzależniona jest od uzyskania autoryzacji MNA przez urząd nadzorujących (FSA). Najbliższe posiedzenie komitetu podejmującego decyzje planowane jest w czerwcu.

 

 

Anna J: Dzień dobry, Panie Prezesie ostatnio mieliśmy emisję Akcji Spółki Mabion. Spółka ta pozyskiwała środki również z dofinansowania z Unii Europejskiej. Czy Pharmena również zamierza pozyskiwać tą drogą środki? Pozdrawiam.

 

Konrad Palka: Spółka nie korzysta z tego typu form finansowania ze względu na fakt prowadzenia badan na terenie Kanady i USA. W przyszłości przy nowych projektach Spółka będzie ponownie analizowała możliwości ich finansowania ze środków unijnych.

 

 

fejsbuk: Proszę opowiedzieć więcej o leku, który ma decydować o sukcesie spółki.

 

Konrad Palka: Projekt 1-MNA uznawany jest za jeden z najbardziej obiecujących programów badawczych w zakresie zwalczania chorób układu krążenia przez agencje analityczne monitorujące rynek medyczny i oceniające projekty w tej branży. Wśród wielu zalet substancji 1-MNA należy wymienić fakt, że przede wszystkim jest to substancja naturalna, co zwiększa prawdopodobieństwo pozytywnego zakończenia procesu badań i rejestracji leku. Dotychczasowe wyniki badań potwierdziły pozytywny wpływ 1-MNA na podstawowe parametry profilu lipidowego przy jednoczesnym braku występowania skutków ubocznych, w przeciwieństwie do leków zawierających niacynę, których efekty uboczne powodują rezygnację z terapii u szeregu pacjentów. Projekt 1-MNA należy do najszybciej rozwijającego się segmentu rynku dyslipidemii.

 

 

investor: Czy w planach są przenosiny na główny parkiet? Radzicie sobie całkiem nieźle a newconnect jest jaki jest…

 

Konrad Palka: Zgodnie z podjęta uchwala NWZ w ubiegłym roku akcjonariusze udzielili Radzie Nadzorczej plenipotencji w zakresie podjęcia decyzji o przejściu na główny rynek.

 

 

krzysiek: Na jakim etapie jest obecnie badanie leku 1-MNA?

 

Konrad Palka: W kwietniu br. zakończone zostały badania biodostępności. Obecnie trwają przygotowania do kontynuacji badan klinicznych II fazy.

 

 

1983_Szymek: Czy spółka wyda środki z emisji w 2013 czy będą one wspomagały badania przez dłuższy okres?

 

Konrad Palka: Wydatkowanie całości środków z emisji planowane jest na lata 2013-2014. Związane jest to z harmonogramem płatności za badania kliniczne.

 

 

michalm: Jak długo trwa proces opracowania przeciętnego leku, przykładowej aspiryny. Ile czasu mija od pomysłu do wprowadzenia do obrotu.

 

Konrad Palka: Badania i rozwój nowych produktów leczniczych to długotrwały i złożony proces, wymagający rozbudowanej platformy naukowo-technologicznej oraz znaczących nakładów finansowych. Średni okres wdrożenia leku, od rozpoczęcia badań podstawowych do wprowadzenia na pierwszy istotny rynek wynosi 14 lat.

 

 

frank: Jaki jest plan wykorzystania środków z emisji?

 

Konrad Palka: Środki zostaną przeznaczone na badania II fazy (proof of concept), które maja za zadanie ustalić działanie cząsteczki 1-MNA w wysokich dawkach na parametry profilu lipidowego (trojglicerydy, cholesterol - hdl, ldl). W tym celu Spółka zawarła juz umowę na przeprowadzenie badan z Montreal Heart Institute w Kanadzie.

 

 

newconnectowy: Jaka marże generują średnio inne produkty aktualnie sprzedawane przez spółkę?

 

Konrad Palka: Marża na poszczególnych produktach w segmencie dermatologicznym jest zbliżona i wynosi obecnie ok. 70%.

 

 

indywidualny: W jaki sposób dystrybuuje spółka swoje produkty?

 

Konrad Palka: Obecnie Spółka dystrybuuje swoje produkty na rynku farmaceutycznym za pośrednictwem hurtowni oraz na rynku dermokosmetycznym współpracując z sieciami Rossmann i Hebe.

 

 

miłek: Wspomagacie się dodatkowymi źródłami? Kredyty bankowe?

 

Konrad Palka: Spółka jedynie posiłkuje sie linia kredytowa w rachunku bieżącym.

 

 

będzie rosło?: Czy Pharmena sonduje rynek pod kątem ewentualnych innych projektów?

 

Konrad Palka: Spółka monitoruje rynek ciekawych innowacyjnych rozwiązań. Ale decyzje w zakresie rozszerzenia obszarów działalności nie zostały podjęte przez organy Spółki.

 

 

giełda: Z czego wynika znaczący wzrost aktywów w 1q 2013 wobec 1q 2012 r.?

 

Konrad Palka: Wzrost aktywów wynika z przeprowadzonej emisji akcji serii C zarejestrowanej w IV kwartale ubiegłego roku oraz ze wzrostu skali działalności (wzrost przychodów o ponad 50%).

 

 

jurnal: Jak spółka się będzie opiekowała inwestorami indywidualnymi? Czy będzie dywidenda, czy relacje inwestorskie będą rzetelnie prowadzone?

 

Konrad Palka: Spółka od momentu pierwszego notowania na newconnect (od 2008 roku) jest Spółka dywidendowa. Zgodnie z rekomendacja Rady Nadzorczej planowane jest wypłacenie dywidendy za rok 2012, w tym rownież dla akcji z obecnej emisji. Według mnie Spółka prowadzi przejrzysta politykę informacyjną. Proszę o ewentualne sugestie w tym zakresie.

 

 

oleś: Jakie korzyści ma spółka z racji tego, że większościowym akcjonariuszem jest inwestor branżowy?

 

Konrad Palka: Inwestor branżowy dołączył do projektu na wczesnym etapie jego rozwoju w 2003 roku wykazując duże zrozumienie specyfiki prowadzonych badan w biotechnologii. Od poczatku aktywnie wspiera projekt, przy czym zasady współpracy oparte są na warunkach rynkowych.

 

 

robert: w nawiązaniu do pytania @krzysiek - jestem ciekawy ile pieniędzy spółka już wydała na badania?

 

Konrad Palka: Spółka dotychczasowo zainwestowała w projekt ok. 18 mln złotych.

 

 

doc. 47: Czy dochody uzyskiwane ze sprzedaży leków są w stanie finansować badania nad lekiem przeciwko miażdżycy? Jeśli tak to w jakim stopniu?

 

Konrad Palka: Spółka w chwili obecnej nie generuje przychodów ze sprzedaży leków. Osiąga przychody ze sprzedaży produktów dermokosmetycznych, co pozwala na finansowanie bieżącej działalności Spółki. Natomiast osiągane przychody są niewystarczające na finansowanie badan nad innowacyjnym lekiem przeciwmiażdżycowym.

 

Moderator: Dziękuję wszystkim za udział w czacie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie