Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowa edycja "Kursu inwestora jednosesyjnego" w WSB we Wrocławiu

 

Jak samodzielnie pomnażać kapitał? 

Nowa edycja „Kursu inwestora jednosesyjnego” w WSB we Wrocławiu!

Niezależnie od aktualnie wykonywanego zawodu czy zajmowanego stanowiska można nauczyć się samodzielnie inwestować na rynku kapitałowym. Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, to także szansa na punkt zwrotny w rozwoju dalszej kariery zawodowej.

 

Kto to jest inwestor jednosesyjny?
Inwestowanie jednosesyjne (daytrading) polega na zawieraniu transakcji wyłącznie w obrębie jednej sesji. Inwestor jednosesyjny może inwestować na wszystkich rynkach, nawet na tych mniej płynnych, spełniających w danym momencie odpowiednie warunki. Zaletą daytradingu jest maksymalne wykorzystanie inwestowanego kapitału, a przy tym mniejsze ryzyko poniesienia straty niż w jakiejkolwiek innej strategii inwestycyjnej.

 

Kierunek kurs

Nie jest łatwo zostać inwestorem jednosesyjnym bez wcześniejszego zdobycia odpowiedniej wiedzy i praktycznego doświadczenia. Dlatego wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa rozpoczęła rekrutację na drugą w tym roku edycję „Kursu inwestora jednosesyjnego”. Zajęcia rozpoczną się 28 czerwca br. Celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego inwestowania na rynku kapitałowym.

 

- Niekonwencjonalne szkolenie uczące myślenia inwestycyjnego, konieczności obserwacji zachowań rynku i wyłapywania skutecznych okazji do zarobku.  Za największą zaletę kursu uważam przedstawiane ciekawostki rynkowe, których nie można wyczytać z książek, a które można uzyskać wyłącznie od ludzi profesjonalnie zajmujących się inwestowaniem jednosesyjnym!

 

W czasie 44-godzinnego kursu słuchacze dowiedzą się m.in. jak planować strategię inwestycyjną i unikać pułapek rynkowych, poznają psychologiczne aspekty związane z inwestowaniem oraz cechy zawodu inwestora rynku terminowego. Prowadzący zajęcia, podejmując decyzje w czasie rzeczywistym, dokonają ze słuchaczami wspólnej analizy bieżącej sytuacji na konkretnych rynkach.

Skorzystaj ze zniżki dla członków SII - 100 zł na kurs inwestora jednosesyjnego!

 

Nowy zawód

- Po ukończonym kursie zapewniamy stały kontakt z prowadzącymi, oferującymi wsparcie przy podejmowaniu bieżących, już samodzielnych decyzji – podkreśla  Joanna Macalik, Pełnomocnik Kanclerza ds. PR Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. - Ponadto, zdobyta w ramach kursu wiedza i doświadczenie praktyczne mogą stanowić punkt wyjścia do rozwoju kariery zawodowej jako np. analityk rynków finansowych, doradca finansowy klienta, makler papierów wartościowych, doradca inwestycyjny czy też pracownik działów finansowych przedsiębiorstw- wymienia.

 

Partnerem kursu jest FMTC - amerykańska firma doradczo-konsultingowa, zajmująca się analizą i audytem zachowań traderów na rynku futures.  Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymają certyfikat w języku angielskim i polskim.  Szczegóły dotyczące kursu można znaleźć tutaj.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Nowa edycja "Kursu inwestora jednosesyjnego" w WSB we Wrocławiu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie