Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowa edycja "Kursu inwestora jednosesyjnego" w WSB we Wrocławiu

 

Jak samodzielnie pomnażać kapitał? 

Nowa edycja „Kursu inwestora jednosesyjnego” w WSB we Wrocławiu!

Niezależnie od aktualnie wykonywanego zawodu czy zajmowanego stanowiska można nauczyć się samodzielnie inwestować na rynku kapitałowym. Oprócz zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, to także szansa na punkt zwrotny w rozwoju dalszej kariery zawodowej.

 

Kto to jest inwestor jednosesyjny?
Inwestowanie jednosesyjne (daytrading) polega na zawieraniu transakcji wyłącznie w obrębie jednej sesji. Inwestor jednosesyjny może inwestować na wszystkich rynkach, nawet na tych mniej płynnych, spełniających w danym momencie odpowiednie warunki. Zaletą daytradingu jest maksymalne wykorzystanie inwestowanego kapitału, a przy tym mniejsze ryzyko poniesienia straty niż w jakiejkolwiek innej strategii inwestycyjnej.

 

Kierunek kurs

Nie jest łatwo zostać inwestorem jednosesyjnym bez wcześniejszego zdobycia odpowiedniej wiedzy i praktycznego doświadczenia. Dlatego wrocławska Wyższa Szkoła Bankowa rozpoczęła rekrutację na drugą w tym roku edycję „Kursu inwestora jednosesyjnego”. Zajęcia rozpoczną się 28 czerwca br. Celem kursu jest przygotowanie słuchaczy do samodzielnego inwestowania na rynku kapitałowym.

 

- Niekonwencjonalne szkolenie uczące myślenia inwestycyjnego, konieczności obserwacji zachowań rynku i wyłapywania skutecznych okazji do zarobku.  Za największą zaletę kursu uważam przedstawiane ciekawostki rynkowe, których nie można wyczytać z książek, a które można uzyskać wyłącznie od ludzi profesjonalnie zajmujących się inwestowaniem jednosesyjnym!

 

W czasie 44-godzinnego kursu słuchacze dowiedzą się m.in. jak planować strategię inwestycyjną i unikać pułapek rynkowych, poznają psychologiczne aspekty związane z inwestowaniem oraz cechy zawodu inwestora rynku terminowego. Prowadzący zajęcia, podejmując decyzje w czasie rzeczywistym, dokonają ze słuchaczami wspólnej analizy bieżącej sytuacji na konkretnych rynkach.

Skorzystaj ze zniżki dla członków SII - 100 zł na kurs inwestora jednosesyjnego!

 

Nowy zawód

- Po ukończonym kursie zapewniamy stały kontakt z prowadzącymi, oferującymi wsparcie przy podejmowaniu bieżących, już samodzielnych decyzji – podkreśla  Joanna Macalik, Pełnomocnik Kanclerza ds. PR Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. - Ponadto, zdobyta w ramach kursu wiedza i doświadczenie praktyczne mogą stanowić punkt wyjścia do rozwoju kariery zawodowej jako np. analityk rynków finansowych, doradca finansowy klienta, makler papierów wartościowych, doradca inwestycyjny czy też pracownik działów finansowych przedsiębiorstw- wymienia.

 

Partnerem kursu jest FMTC - amerykańska firma doradczo-konsultingowa, zajmująca się analizą i audytem zachowań traderów na rynku futures.  Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymają certyfikat w języku angielskim i polskim.  Szczegóły dotyczące kursu można znaleźć tutaj.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Nowa edycja "Kursu inwestora jednosesyjnego" w WSB we Wrocławiu