Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

UPDATE2 Środa 20.03: Sprzedaliśmy wszystkie akcje - stop lossy i take profity

Do piątku indeksy giełdowe z warszawskiego parkietu jakby nieśmiale, w atmosferze niedowierzania, kierowały się ku górze. Zakupy wspierała decyzja RPP o obniżce stóp procentowych do najniższego poziomu w historii (spadek o 150 pb w 4 miesiące), a także maksima indeksów giełd zagranicznych. Warto w tym miejscu jeszcze raz przypomnieć fakt, iż podobny cykl obniżek stóp procentowych zapoczątkował cztery lata temu hossę na GPW. Natomiast skala obniżek daje bowiem nadzieję na szybkie ożywienie, ponieważ firmy i gospodarstwa domowe wcześniej czy później przeznaczą środki z tytułu niższych rat od kredytów na konsumpcję bądź inwestycje.

 

 

Na giełdzie wyceniana jest przyszłość, lepsze wyniki spółek w kolejnych kwartałach i latach. Jak już uda im się je osiągnąć ceny będą na szczytach a inwestycje w akcje staną się skrajnie ryzykowne.

 

WIG20 - tygodniowy

 

WIG20 - dzienny

 

 

Jesteśmy po poniedziałkowej przecenie wywołanej runem na banki na Cyprze. Obecnie zbyt jasne stało się dla uczestników rynku, że przed nami mega hossa, stąd poniedziałkowe schłodzenie rynku. Jednak słabość GPW w kontekście zagranicy trochę niepokoi. Co więcej bardzo słabej piątkowej sesji towarzyszyły ogromne obroty ("dzień trzech wiedźm" - rozliczenie marcowej serii kontraktów terminowych i opcji).

 

 

Decyzja inwestycyjna

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

UPDATE2 Środa 20.03: Sprzedaliśmy wszystkie akcje - stop lossy i take profity