Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych 2012 Grupy Kapitałowej KRUK

czat inwestorski

Temat czatu:

Omówienie wyników rocznych 

Grupy Kapitałowej KRUK

Wtorek, 19 marca

godzina 11:00

Kruk SA

 

Piotr KrupaNa pytania inwestorów odpowie...

Piotr Krupa jest współzałożycielem i akcjonariuszem oraz prezesem zarządu KRUK SA. W 1996 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1997-2000 odbył aplikację sądową, a w latach 2000-2003 aplikację radcowską. W 1998 roku wspólnie z kolegą ze studiów założył wydawnictwo KRUK, w którym obaj publikowali książki prawnicze swojego autorstwa. Dwa lata później postanowił zmienić profil działalności, koncentrując się na odzyskiwaniu wierzytelności masowych. Dziś stoi na czele największej grupy kapitałowej zarządzającej wierzytelnościami. Czas wolny Piotr Krupa poświęca pasjom sportowym – bierze udział w maratonach oraz w konkursach triatlonowych, w tym Iron Man. Jest laureatem licznych nagród – m.in. Tygrysa Polskiego Biznesu, przyznawanego przez miesięcznik Newsweek, Finansisty Roku, nagrody Ventura w kategorii Menadżer Roku. Otrzymał również nominację do tytułu Entrepreneur of the Year, przyznawany przez Ernst&Young.

 

Opis spółki

Grupa KRUK zajmuje się kompleksowym zarządzaniem wierzytelnościami. Model biznesowy KRUKa jest oparty na dwóch segmentach działalności: zarządzania wierzytelnościami na zlecenie (inkaso) oraz zarządzania wierzytelnościami zakupionymi na własny rachunek. KRUK koncentruje się na najszybciej rozwijającym się rynku usług finansowych, w szczególności w obszarze długów konsumenckich - główną grupę klientów stanowią banki. KRUK jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynkowym. Od listopada 2011 roku KRUK działa w Czechach i na Słowacji. KRUK jest właścicielem spółki RD ERIF BIG, jednego z trzech licencjonowanych biur informacji gospodarczej w Polsce, ale jednocześnie jedynego biura, którego baza danych jest cyklicznie weryfikowana przez niezależnego biegłego rewidenta. W celu dywersyfikacji źródeł przychodów, Grupa KRUK rozwija poprzez podmiot Novum Finance sp. z o.o. także usługę udzielania krótkoterminowych pożyczek gotówkowych byłym osobom zadłużonym, które terminowo wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec Grupy.

 


 

W tym miejscu znajdą Państwo zapis z czatu inwestorskiego

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych 2012 Grupy Kapitałowej KRUK