Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych 2012 Grupy Kapitałowej KRUK

czat inwestorski

Temat czatu:

Omówienie wyników rocznych 

Grupy Kapitałowej KRUK

Wtorek, 19 marca

godzina 11:00

Kruk SA

 

Piotr KrupaNa pytania inwestorów odpowie...

Piotr Krupa jest współzałożycielem i akcjonariuszem oraz prezesem zarządu KRUK SA. W 1996 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1997-2000 odbył aplikację sądową, a w latach 2000-2003 aplikację radcowską. W 1998 roku wspólnie z kolegą ze studiów założył wydawnictwo KRUK, w którym obaj publikowali książki prawnicze swojego autorstwa. Dwa lata później postanowił zmienić profil działalności, koncentrując się na odzyskiwaniu wierzytelności masowych. Dziś stoi na czele największej grupy kapitałowej zarządzającej wierzytelnościami. Czas wolny Piotr Krupa poświęca pasjom sportowym – bierze udział w maratonach oraz w konkursach triatlonowych, w tym Iron Man. Jest laureatem licznych nagród – m.in. Tygrysa Polskiego Biznesu, przyznawanego przez miesięcznik Newsweek, Finansisty Roku, nagrody Ventura w kategorii Menadżer Roku. Otrzymał również nominację do tytułu Entrepreneur of the Year, przyznawany przez Ernst&Young.

 

Opis spółki

Grupa KRUK zajmuje się kompleksowym zarządzaniem wierzytelnościami. Model biznesowy KRUKa jest oparty na dwóch segmentach działalności: zarządzania wierzytelnościami na zlecenie (inkaso) oraz zarządzania wierzytelnościami zakupionymi na własny rachunek. KRUK koncentruje się na najszybciej rozwijającym się rynku usług finansowych, w szczególności w obszarze długów konsumenckich - główną grupę klientów stanowią banki. KRUK jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynkowym. Od listopada 2011 roku KRUK działa w Czechach i na Słowacji. KRUK jest właścicielem spółki RD ERIF BIG, jednego z trzech licencjonowanych biur informacji gospodarczej w Polsce, ale jednocześnie jedynego biura, którego baza danych jest cyklicznie weryfikowana przez niezależnego biegłego rewidenta. W celu dywersyfikacji źródeł przychodów, Grupa KRUK rozwija poprzez podmiot Novum Finance sp. z o.o. także usługę udzielania krótkoterminowych pożyczek gotówkowych byłym osobom zadłużonym, które terminowo wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec Grupy.

 


 

W tym miejscu znajdą Państwo zapis z czatu inwestorskiego

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych 2012 Grupy Kapitałowej KRUK