Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

UPDATE! Piątek 8.03: Kupujemy Getin i PZU, we wtorek sprzedaliśmy Vistulę i Wasko

Nowy sposób zgłaszania propozycji do Portfela SII !

Obecnie wystarczy podanie nazwy waloru w komentarzu do najnowszego odcinka
lub zgłoszenie na forum SII.

 

* osoba, której propozycję wybierzemy otrzyma książkę o tematyce giełdowej.

 


 

Polski rynek akcji w ostatnich tygodniach wykazywał się dużą słabością w porównaniu do zagranicznych parkietów, choć i tam wystąpiła korekta. Na słabość GPW w ostatnich dwóch miesiącach mogła mieć wpływ nadpodaż akcji dużych spółek (spowodowana m.in. sprzedażą pakietów PKO BP i PEKAO oraz słabymi wynikami TPSA, Boryszewa i PGE) oraz słabe wyniki finansowe i obniżki prognoz (m.in. KGHM) podczas rozpoczętego okresu publikacji raportów za IV kwartał 2012 i cały ubiegły rok. Poziom wsparcia dla indeksu blue-chipów zadziałał jednak książkowo. Stało się to pomimo nerwowości na rynkach finansowych w związku z wyborami we Włoszech. Już po trzech tygodniach konsolidacji w okolicach wsparcia 2420-2450 pkt. pojawiły się pierwsze oznaki siły byków. We wtorek po raz pierwszy od dwóch miesięcy kurs indeksu WIG20 przebił średnią 15-sesyjną. Mamy też trzy wyższe dołki, co wcześniej było często oznaką końca korekty. Jednak czy to już koniec korekty pokażą najbliższe tygodnie. Pierwszy przystanek to okolice 2500-2520 pkt. Trend średnioterminowy jest wciąż wzrostowy. Ważna dla podtrzymania zwyżek może się okazać środowa decyzja RPP o poziomie stóp procentowych.

 

Z jak kluczowym momentem mamy obecnie do czynienia prezentują poniższe wykresy indeksu WIG20 - w skali tygodniowej i dziennej.

 

 

 

 

 

Obecnie udział byków na GPW znacząco spadł co daje przestrzeń do wzrostów. Poza tym nie pojawiła się jeszcze dywergencja w skali tygodniowej na głównych indeksach. Jednak niektóre spółki zrobiły na razie jedynie retesty oporów, które stanowiły wcześniejsze poziomy wsparcia. Do takich walorów należy podchodzić ze wzmożoną czujnością lub po prostu omijać je do czasu poprawy sytuacji technicznej. Warto stawiać obecnie na liderów. 

 

 

Decyzja inwestycyjna

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

UPDATE! Piątek 8.03: Kupujemy Getin i PZU, we wtorek sprzedaliśmy Vistulę i Wasko