Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

UPDATE! Piątek 8.03: Kupujemy Getin i PZU, we wtorek sprzedaliśmy Vistulę i Wasko

Nowy sposób zgłaszania propozycji do Portfela SII !

Obecnie wystarczy podanie nazwy waloru w komentarzu do najnowszego odcinka
lub zgłoszenie na forum SII.

 

* osoba, której propozycję wybierzemy otrzyma książkę o tematyce giełdowej.

 


 

Polski rynek akcji w ostatnich tygodniach wykazywał się dużą słabością w porównaniu do zagranicznych parkietów, choć i tam wystąpiła korekta. Na słabość GPW w ostatnich dwóch miesiącach mogła mieć wpływ nadpodaż akcji dużych spółek (spowodowana m.in. sprzedażą pakietów PKO BP i PEKAO oraz słabymi wynikami TPSA, Boryszewa i PGE) oraz słabe wyniki finansowe i obniżki prognoz (m.in. KGHM) podczas rozpoczętego okresu publikacji raportów za IV kwartał 2012 i cały ubiegły rok. Poziom wsparcia dla indeksu blue-chipów zadziałał jednak książkowo. Stało się to pomimo nerwowości na rynkach finansowych w związku z wyborami we Włoszech. Już po trzech tygodniach konsolidacji w okolicach wsparcia 2420-2450 pkt. pojawiły się pierwsze oznaki siły byków. We wtorek po raz pierwszy od dwóch miesięcy kurs indeksu WIG20 przebił średnią 15-sesyjną. Mamy też trzy wyższe dołki, co wcześniej było często oznaką końca korekty. Jednak czy to już koniec korekty pokażą najbliższe tygodnie. Pierwszy przystanek to okolice 2500-2520 pkt. Trend średnioterminowy jest wciąż wzrostowy. Ważna dla podtrzymania zwyżek może się okazać środowa decyzja RPP o poziomie stóp procentowych.

 

Z jak kluczowym momentem mamy obecnie do czynienia prezentują poniższe wykresy indeksu WIG20 - w skali tygodniowej i dziennej.

 

 

 

 

 

Obecnie udział byków na GPW znacząco spadł co daje przestrzeń do wzrostów. Poza tym nie pojawiła się jeszcze dywergencja w skali tygodniowej na głównych indeksach. Jednak niektóre spółki zrobiły na razie jedynie retesty oporów, które stanowiły wcześniejsze poziomy wsparcia. Do takich walorów należy podchodzić ze wzmożoną czujnością lub po prostu omijać je do czasu poprawy sytuacji technicznej. Warto stawiać obecnie na liderów. 

 

 

Decyzja inwestycyjna

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

UPDATE! Piątek 8.03: Kupujemy Getin i PZU, we wtorek sprzedaliśmy Vistulę i Wasko