Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Black Lion Fund - odpowiedzi na pytania SII będą, tylko czemu tak późno?

Jeszcze przed, walnym zgromadzeniem, zwołanym na 3 stycznia 2013 r. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych skierowało do Zarządu Black Lion Fund liczne pytania dotyczące transakcji nabycia udziałów w spółce Recycling Park. Podczas obrad walnego zgromadzenia Zarząd Spółki zadeklarował, iż opublikuje odpowiedzi na te pytania w ESPI, aby wszyscy akcjonariusze mogli się z nimi zapoznać. 


Od czasu skierowania pytań do Spółki minęły już dwa miesiące, a odpowiedzi ciągle brak. Mając na uwadze znaczenie wnioskowanych przez SII informacji dla akcjonariuszy Spółki oraz zasady transparentności spółek publicznych 12 lutego 2013 r. SII skierowało do Prezesa Zarządu Spółki pismo przypominające o złożonej deklaracji oraz wniosło o jak najszybsze udzielenie odpowiedzi na skierowane do Zarządu pytania.

Od czasu skierowania pytań do Spółki minęły już dwa miesiące, a odpowiedzi ciągle brak.

W dniu 25 lutego 2013 r. SII otrzymało od Black Lion Fund pismo informujące, iż Zarząd Spółki opublikuje odpowiedzi na rzeczone pytania dopiero po posiedzeniu rady nadzorczej, które zostało zwołane na połowę marca. Jak wyjaśniono w tym piśmie w pierwszej kolejności Zarząd zamierza przedstawić swój pogląd dotyczący transakcji nabycia udziałów Recycling Park radzie nadzorczej. Wygląda na to, że akcjonariuszom przyjdzie jeszcze trochę poczekać na pełne wyjaśnienia dotyczące przedmiotowej transakcji.

Przyczyną tak długiej zwłoki jest według wyjaśnień Spółki zmiana Zarządu Funduszu oraz potrzeba przeanalizowania transakcji przez nowy Zarząd. Trochę dziwi, że wyjaśnień nie zdążył udzielić Zarząd odpowiedzialny za zawarcie tej transakcji. Jako mający najpełniejszą wiedzę na jej temat mógł to zrobić już dawno temu. Dlaczego tego nie zrobił?

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Black Lion Fund - odpowiedzi na pytania SII będą, tylko czemu tak późno?