Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GPF Causa ciągle milczy

W okresie przed walnym zgromadzeniem GPF Causa S.A., zwołanym na dzień 14 grudnia 2012 r., do SII wpłynęły liczne pytania od akcjonariuszy GPF Causa dotyczące bieżącej działalności Spółki. Akcjonariusze oczekiwali informacji m.in. na temat stopnia realizacji prognoz finansowych, sposobu wykorzystania pozostałych z emisji akcji i obligacji środków pieniężnych, a także wyjaśnienia rozbieżności w opublikowanych raportach okresowych.

 

W związku z otrzymywanymi prośbami inwestorów o wsparcie, SII na 3 dni przed walnym zgromadzeniem skierowało do Spółki listę pytań licząc na uzyskanie na nie odpowiedzi w trakcie obrad walnego zgromadzenia. (zob. pytania do GPF Causa)

 

Prezes deklaruje odpowiedź

 

W czasie obrad niestety nie udało się uzyskać wnioskowanych informacji. Prowadzący obrady walnego zgromadzenia Prezes Zarządu GPF Causa tłumaczył, że Spółka potrzebuje czasu na przygotowanie stosownych odpowiedzi i stąd też nie jest wstanie udzielić ich w trakcie obrad. Deklarował jednak, że informacje na których zależy akcjonariuszom mniejszościowym zostaną przekazane do publicznej wiadomości w ciągu dwóch tygodni od czasu zakończenia obrad WZ.

Wiarygodność spółki,

to przede wszystim

wiarygodność jej zarządu.

Odpowiedzi ciągle brak

 

Obecnie minął już ponad miesiąc od czasu walnego zgromadzenia, a odpowiedzi ciągle brak. Co się stało, że Spółka pomimo swoich deklaracji ciągle milczy? Mając na uwadze prawo inwestorów do informacji od Spółce, SII wysłało do Prezesa Zarządu pismo z wnioskiem o jak najszybsze udzielenie odpowiedzi na przekazane pytania.

 

Pamiętając, że wiarygodność spółki, to przede wszystich wiarygodność jej zarządu, dziwi postawa Zarządu GPF Causa, który podczas obrad zadeklarował chęć jak najlepszej komunikacji ze swoimi akcjonariuszami, a obecnie zwleka z przekazaniem istotnych dla nich informacji o Spółce.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

GPF Causa ciągle milczy