Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kupiliśmy akcje PZ Cormay i ZEPAK, z dalszymi zakupami czekamy na korektę.

CZĘŚĆ 1) Komentarz rynkowy

 

Bieżące komentarze rynkowe są dostępne co tydzień na stronach projektów INI i Barometr gospodarczy:

 

 

Inwestorów w pewne osłupienie wprawia widok hossy na rynku akcji, podczas gdy spowolnienie w gospodarce jest coraz bardziej widoczne, a wręcz w pierwszej połowie 2013 roku polska gospodarka może otrzeć się o recesję. Giełda wyprzedza jednak wydarzenia w sferze realnej o około pół roku i dyskontuje przyszłe wyniki finansowe oraz perspektywy spółek, które najwidoczniej będą ulegać poprawie. Tak jak wspominaliśmy właśnie w takiej atmosferze, niedowierzenia i marazmu, wciąż trwających problemów w skali makro (temat "klifu fiskalnego" w USA, recesyjne choć odbijające wskaźniki PMI) oraz niektórych branż (budowlana i deweloperska w Polsce) pojawiają się pierwsze sygnały hossy. Warszawskie indeksy po wielu miesiącach w końcu wyrwały się z ponad 15 miesięcznego trendu bocznego i rozpoczynają szturm na szczyty z 2011 roku. GPW ma bowiem znaczące zaległości w stosunku do giełd zagranicznych.

 

Dotychczas liderami i głównymi sprawcami wzrostów są blue-chipy - przede wszystkim spółki surowcowe oraz PZU, aby trend był kontynuowany muszą zostać zastąpieni przez inne podmioty bądź branże (być może banki?).

 

 

Sytuacja techniczna indeksu WIG20 (interwał tygodniowy)

 

 

Sytuacja techniczna indeksu WIG20 (interwał dzienny)

 

 

W dodatku edukacyjnym "Tajniki AF cz.8. – Wycena akcji - metody dochodowe" m.in. charakterystyka metod dochodowych, opis metody dywidendowej (w tym model Gordona z przykładem), metoda DCF: dwa podejścia FCFE i FCFF, wzory i metody obliczania, sposób dyskontowania, etapy wyceny metodą DCF, przykład wyceny, wady i zalety metod dochodowych oraz potencjalne kłopoty w ich stosowaniu.

  

  

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Kupiliśmy akcje PZ Cormay i ZEPAK, z dalszymi zakupami czekamy na korektę.