Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Eurotel SA prognozuje wzrost zysku za 2012 r. do 8,5 mln zł i przychody na poziomie 125 mln zł.

EurotelNotowana na głównym rynku GPW spółka Eurotel SA obsługująca sieć 350 punktów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play oraz 70 punktów sprzedaży Platformy "n", prognozuje uzyskanie na koniec 2012 r. skonsolidowanego zysku netto na poziomie 8,5 mln zł, a skonsolidowanych przychodów na poziomie 125 mln zł.

 

Istotny udział w uzyskaniu wzrostu skonsolidowanego zysku o 12 proc. w stosunku do 2011 r. (kiedy to wyniósł on 7,65 mln zł.) będzie miała spółka zależna Viamind, obsługująca sieć operatora Play.

 

Tomasz BasińskiW podanych prognozach opieramy się na dotychczasowych wynikach wykazanych za trzy kwartały tego roku, bieżących danych sprzedażowych oraz przede wszystkim efektach rozbudowy naszej sieci sprzedaży, zarówno związanej z telefonią komórkową jak i z telewizją "n". Na podstawie tych danych, jak również opierając się na założeniu dalszego wzrostu sprzedaży w IV kwartale, wynikającym ze wzmożonych zakupów przez klientów w okresie świątecznym, jesteśmy w stanie określić, że rezultaty Grupy Eurotel po raz kolejny będą lepsze niż w poprzednich latach - mówi Tomasz Basiński, Wiceprezes Zarządu Eurotel SA.

 

Publikacja prognozy ma służyć potwierdzeniu jeszcze przed zakończeniem roku obrachunkowego, że Grupa Eurotel przewiduje utrzymanie bardzo dobrych wyników osiągniętych za trzy kwartały 2012 roku, również w czwartym kwartale, przez co wynik za 2012 rok będzie również poprawiony.

 

W bieżącym roku Grupa dokonała kilku istotnych akwizycji mających wpływ na uzyskane wyniki finansowe.

 

W lutym br. Grupa dokonała akwizycji w ramach sieci sprzedaży operatora telefonii komórkowej PLAY. Spółka zależna Viamind Sp. z o.o., kupiła za 1,8 mln zł prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci sprzedaży PLAY. Dzięki temu Viamind stał się wiodącą siecią w ramach operatora PLAY.

 

Eurotel

 

W kwietniu br. spółka dokonała również akwizycji w ramach sieci sprzedaży Platformy "n". Po tej transakcji Eurotel SA zarządza obecnie 70 punktami sprzedaży Platformy "n", stając się jednym z największych partnerów ITI Neovision, operatora telewizji satelitarnej "n" i będzie zainteresowany dalszym rozwojem w związku z połączeniem ITI z Canal +.

 

W ubiegłym roku na przełomie listopada i grudnia 2011 r., Eurotel SA nabył z kolei 33 proc. udziałów w spółce MEDIA System, działającej w segmencie telesprzedaży ("call-center"). W sierpniu 2012 roku zostały zakupione kolejne 15% udziałów tej spółki, co daje 48% udziałów Eurotel SA w jej kapitale.

 

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 6 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie 350 punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (170 punktów) i PLAY (110 punktów) oraz sieć Telewizji "n" z 70 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak " T-Mobile na kartę" oraz "Heyah". Kilka lat temu znalazła się w gronie firm wprowadzających markę "Heyah" na rynek, współuczestnicząc w jej spektakularnym sukcesie. Eurotel był jedną z pierwszych firm wprowadzających technologię GSM w Polsce, rozpoczynając 16 września 1996 roku nowy etap w telekomunikacji. Do obsługi rynku biznesowego posiada łącznie ponad 150 Autoryzowanych Doradców Biznesowych, potrafiących znaleźć rozwiązanie w oparciu o technologię mobilną praktycznie dla każdego klienta. Spółka jest autoryzowanym przedstawicielem ITI Neovision, operatora telewizji "n", dystrybuując usługi tej platformy telewizji satelitarnej w sieci punktów sprzedaży, która jest niezależna od innych operatorów telekomunikacyjnych. W skład Grupy Eurotel wchodzi poza tym MediaSystem Sp. z o.o. zajmująca się telesprzedażą i obsługą call center. Eurotel posiada również swój sklep internetowy pod własną marką mobile2.pl

 

Źródło: Eurotel S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Eurotel SA prognozuje wzrost zysku za 2012 r. do 8,5 mln zł i przychody na poziomie 125 mln zł.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie