Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PCC Rokita - publiczna oferta sprzedaży obligacji

PCC Rokita

PCC Rokita, największa na Dolnym Śląsku firma chemiczna, rozpoczęła w poniedziałek kolejną publiczną ofertę sprzedaży obligacji, kierowaną również do inwestorów detalicznych. W ramach rozpoczynającej się 3 grudnia emisji Spółka chce pozyskać 20 mln zł. Zapisy na obligacje prowadzi Dom Maklerski BDM w 17 Punktach Obsługi Klienta w całym kraju.

 

Kolejna, realizowana w krótkim czasie oferta jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie inwestorów w poprzednich zapisach, którego efektem była niemal 70-procentowa redukcja zapisów. “Po listopadowej decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp procentowych większość z banków błyskawicznie zmniejszyła oprocentowanie i dlatego warto rozważyć inwestycję w korzystnie oprocentowane obligacje. A naszą ofertę dodatkowo wyróżnia wartość nominalna sprzedawanych obligacji. Sto złotych to kwota, która umożliwia zakup każdemu inwestorowi.” - powiedział Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita.

 

To kolejna emisja obligacji PCC Rokita w ramach programu o całkowitej wartości do 200 mln zł. Tym razem wartość emisji wynosi 20 mln złotych i jest podzielona na transze instytucjonalną oraz otwartą. W obu transzach do objęcia jest po 100.000 obligacji. Obligacje AB będą zdematerializowane. Po zakończeniu emisji zamiarem spółki jest ich wprowadzenie do obrotu na rynku Catalyst.

 

Oferującym jest Dom Maklerski BDM S.A. i to w jego siedemnastu punktach obsługi klienta można składać zapisy na obligacje PCC Rokita. W odpowiedzi na zainteresowanie inwestorów z północnej części Polski na czas emisji obligacji serii AB zostanie uruchomiony tymczasowy Punkt Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM S.A. w Gdańsku (POK niepełnozakresowy działający od 3.12.2012 do 14.12.2012 przy ul. Dyrekcyjnej 6, pok. 12, parter, czynny w godz. 9.00-17.30).

 

“Pomimo trudnych warunków rynkowych wciąż rozwijamy się w dobrym tempie. Z końcem października za 20,5 mln zł przejęliśmy PCC Prodex Sp. z o.o. i tym samym wzbogaciliśmy naszą ofertę w zakresie dwukomponentowych systemów poliuretanowych, przeznaczonych do otrzymywania sztywnych i półsztywnych pianek oraz klejów. Naszą receptą na trudne warunki rynkowe jest bogata i różnorodna oferta.” – powiedział Rafał Zdon.

 

Strategia rozwoju PCC Rokita przewiduje inwestycje we wszystkich trzech głównych kompleksach produkcyjnych: Kompleksie Rokopoli odpowiadającego za ok. 45% przychodów z działalności kontynuowanej wg produktów za 2011 r.), Kompleksie Chlorowym (odpowiedzialnym za ok. 33% przychodów) oraz w Kompleksie Chemii Fosforu (odpowiedzialnym za 9% przychodów). Pozwoli to na zwiększanie sprzedaży produktów wysokomarżowych, takich jak plastyfikatory* i stabilizatory* oraz na rozwój produktów nowej generacji.

 

Podstawowe informacje o emisji:

 

  • do 200.000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł
  • obligacje dwuipółletnie  oprocentowanie stałe 8,3% w skali roku
  • odsetki wypłacane kwartalnie
  • minimalny zapis: 1 obligacja
  • Oferujący: Dom Maklerski BDM?  Zapisy w dniach 3-14 grudnia 2012 r.
  • Przydział 18 grudnia 2012 r.
  • Spółka planuje wprowadzić obligacje do obrotu na rynku Catalyst

 

Prospekt emisyjny obligacji i dodatkowe informacje na temat spółki i jej profilu biznesowego, wyników finansowych oraz strategii są dostępne pod adresem: www.pcc.rokita.pl/obligacje

Dodatkowe informacje:

PCC Rokita jest częścią międzynarodowej Grupy PCC działającej głównie w segmentach: chemii, energii i logistyki. 50% sprzedaży z działalności kontynuowanej w 2011 roku to eksport, głównym rynkiem eksportowym są Niemcy (50% eksportu), inne to Czechy, Szwajcaria, Estonia, Rosja i Turcja.

 

Strategia rozwoju PCC Rokita na lata 2012-2014 przewiduje inwestycje we wszystkich trzech głównych kompleksach produkcyjnych. W pierwszej połowie 2012 roku zwiększone zostały zdolności produkcyjne Kompleksu Rokopole (odpowiadającego za ok. 45% przychodów z działalności kontynuowanej wg produktów za 2011 rok), który dzięki nowoczesnym, zautomatyzowanym instalacjom będzie koncentrował się na rozwoju produktów specjalistycznych (piany VR i Viscoelastyczne*). Pozwoli to na umocnienie pozycji na szeregu rynków europejskich i stopniowe wzmacnianie pozycji na innych rynkach, jak np. w Turcji. W Kompleksie Chlorowym (odpowiedzialnym za ok. 33% przychodów z działalności kontynuowanej wg produktów za 2011 rok) widoczne będą oszczędności finansowe oraz korzyści ekologiczne dzięki zmianie technologii produkcji chloru z rtęciowej na membranową. Inwestycje pozwolą też na pozyskanie nowych klientów z branży farmaceutycznej i zaawansowanych polimerów oraz na umocnienie pozycji na krajowym rynku sody kaustycznej. W Kompleksie Chemii Fosforu (odpowiedzialnym za 9% przychodów z działalności kontynuowanej za 2011 rok) inwestycje zwiększą moce produkcyjne i pomogą poszerzyć portfolio produktów. Pozwoli to na koncentrację na sprzedaży produktów wysokomarżowych, takich jak plastyfikatory i stabilizatory oraz na rozwój produktów nowej generacji.

Kontakt dla inwestorów:

Inga Kowalewska

Kierownik ds. Relacji Inwestorskich

e-mail: ir.rokita@pcc.eu

tel.: +48 667 650 421

fax: +48 71 794 39 11

Źródło: Emitent

Niniejsze ogłoszenie ma charakter wyłącznie promocyjny. Jedynymi prawnie wiążącymi dokumentami zawierającymi informacje o Emitencie i Publicznej Ofercie Emitenta są: prospekt emisyjny, który został opublikowany w dniu 19 czerwca 2012 r. i Szczegółowe Warunki Emisji Obligacji serii AB, które zostały opublikowane w dniu 20 listopada 2012 r. i są dostępne w wersji elektronicznej na stronach internetowych: www.pcc.rokita.pl oraz www.bdm.com.pl


W wyniku omyłki redakcyjnej powyższy disclaimer nie został umieszczony pod materiałem promocyjnym w dniu publikacji informacji. Prosimy więc o zwrócenie uwagi na fakt, że niniejszy materiał ma charakter wyłącznie promocyjny.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

PCC Rokita - publiczna oferta sprzedaży obligacji
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie