Chat with us, powered by LiveChat

Recenzja książki Macieja Samcika "Jak pomnażać oszczędności"

     Maciej Samcik

Jak pomnażać oszczędności?

 

Masz nadmiar gotówki i chcesz dodatkowo na niej zarobić? A może chcesz finansowo zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich? Nasz poradnik skutecznie przeprowadzi cię przez labirynt rozmaitych metod inwestowania i uchroni przed popełnieniem kosztownych błędów. Przystępnie opisuje strategie idealne dla początkujących inwestorów, a także prezentuje bardziej złożone rozwiązania dla tych, którzy już odnieśli sukces finansowy i chcą dalej powiększać swój majątek. Poznaj smak satysfakcji płynącej z pomnażania zysków!

 

Weź udział w konkursie na naszym fanpage\'u na portalu Facebook i wygraj jeden z trzech egzemplarzy książki.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno:

 

  • przekazuje kompleksową wiedzę niezbędną dla początkujących i doświadczonych inwestorów
  • przedstawia sprawdzone pomysły na to, gdzie z zyskiem lokować swoje oszczędności (lokaty, obligacje, fundusze inwestycyjne, nieruchomości czy złoto)
  • radzi, jak zabezpieczyć się przed stratami, zwłaszcza w czasie kryzysu
  • przystępnie objaśnia rozmaite strategie inwestycyjne, które pozwalają skutecznie zarządzać twoimi finansami
  • wyjaśnia pojęcia związane ze światem finansów, takie jak benchmark, duration portfela czy hedging

 

 

 

ISBN: 978-83-7788-110-1

cena: 34,90 zł

ilość stron: 216

Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl

 

RECENCJA  SII

Wydawnictwo Samo Sedno oddaje w nasze ręce najnowszy poradnik Macieja Samcika. Już samo nazwisko autora to potwierdzenie kompetencji i jakości. Pan Maciej, laureat nagrody Grand Press dla najlepszego dziennikarza specjalistycznego, prowadzi poczytny blog o tematyce ekonomicznej. "Subiektywnie o finansach" możecie śledzić pod adresem Samcik.blox.pl. Od 1997 roku pracuje również jako dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej” specjalizujący się w tematyce finansowej

 

"Jak pomnażać oszczędności" - taki tytuł nosi książka traktująca o szeroko pojętych finansach. Nie jest to jednak kolejny nudny podręcznik, w którym zawiłe teorie mogą przyprawić o senność najbardziej zagorzałego czytelnika. Książka została napisana zrozumiałym językiem, przy czym nie traci na zawartości merytorycznej. Dla niefinansistów przygotowano specjalny słowniczek trudniejszych pojęć.

 

Autor rozpoczął poradnik od odpowiedzi na fundamentalne pytanie - dlaczego warto mieć oszczędności? Pierwsze rozdziały to przybliżenie czytelnikowi teorii finansów osobistych. Dowiadujemy się z nich o potędze procentu składanego, poznajemy różnicę między oszczędzaniem a inwestowaniem oraz zgłębiamy temat ryzyka w zarządzaniu pieniędzmi. Czytelnik po obszernym wstępie poznaje kolejno instrumenty rynku kapitałowego (obligacje skarbowe, fundusze inwestycyjne, produkty strukturyzowane i ETFy). W publikacji warto zwrócić uwagę na liczne porady i wskazówki doświadczonego praktyka.  Przechodząc przez kolejne strony czytelnik dowiaduje się czym jest giełda oraz jak wybrać dla siebie spółkę. Nie zabrakło też tematów dla bardziej zaawansowanych. Metody wyceny spółek oraz rozdział poświęcony prowadzeniu profesjonalnego portfela inwestycyjnego to tematy, które zainteresują nawet giełdowych wyjadaczy.

 

Lektura pozycji jest bardzo przyjemna. Napisana przejrzyście i z zamysłem wprowadzi nawet laika w świat finansów osobistych i inwestycji. Książkę polecamy szczególnie osobom, które do tej pory nie oszczędzały lub robiły to bez zamysłu. Ta lektura z pewnością zachęci czytelnika do przemyślenia własnych wydatków i przedstawi szerokie możliwości pomnażania kapitału.

 

Łukasz Nowak, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie