Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

30% wartości portfela w obligacjach, 20% w akcjach i ETFach, a reszta w gotówce

CZĘŚĆ 1) Komentarz rynkowy

 

Bieżące komentarze rynkowe są dostępne co tydzień na stronach projektów INI i Barometr gospodarczy:

 

 

Zakończenie wyborów prezydenckich w USA zbiegło się w czasie z rozpoczęciem mocniejszej przeceny na giełdzie za oceanem. Inwestorzy z Wall Street obawiają się tzw. "klifu fiskalnego" w USA, czyli cięcia wydatków publicznych i podwyżki podatków na początku 2013 r. Nie bez wpływu, zwłaszcza na rynek pracy, okazał się także szalejący na wschodnim wybrzeżu huragan Sandy. Natomiast w Europie trwa wykorzystywanie czasu kupionego przez program EBC, choć na horyzoncie widać już kolejne kłopoty m.in. powrót zmagań z balansującą na krawędzi bankructwa Grecją (wg wypowiedzi niemieckiego ministra finansów kolejne "strzyżenie" greckiego długu jest i tak nieuniknione, jednak zgoda może być wyrażona dopiero po wprowadzeniu reform).

 

Jeśli chodzi o analizę techniczną głównych indeksów to mamy nie lada dylemat. Bowiem indeksy amerykańskie przebiły swoje wsparcia i inne ważne poziomy, m.in. średnie 200-sesyjne (linia rocznego trendu również została przełamana, choć tendencja wzrostowa trwająca od 2009 roku jest zachowana). Natomiast polskie indeksy wykazują na tym tle zdecydowaną siłę. Indeks szerokiego rynku po wybiciu z trendu bocznego kontynuuje wzrosty, a indeks blue-chipów atakuje górne ograniczenie długoterminowego trendu bocznego (2400 pkt) - czyżby tym razem z sukcesem? Na chwilę obecną na naszym rynku seria coraz wyższych istotnych dołków i szczytów nie budzi wątpliwości.

 

 

Sytuacja techniczna indeksu WIG20 (interwał tygodniowy)

 

 

Sytuacja techniczna indeksu WIG20 (interwał dzienny)

 

 

W dodatku edukacyjnym "Tajniki AF cz.7. – Wycena akcji - metody majątkowe" m.in. charakterystyka metod majątkowych (zalety i wady), rodzaje metod majątkowych wraz z charakterystyką i uwagami praktycznymi: metoda księgowa (historyczna, ewidencyjna, aktywów netto), metoda skorygowanej wartości księgowej, metoda likwidacyjna (wraz z modelem uproszczonym - formułą Wilcoxa) oraz metoda odtworzeniowa.

  

  

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

30% wartości portfela w obligacjach, 20% w akcjach i ETFach, a reszta w gotówce