Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Edukacja to droga do sukcesu na rynku kapitałowym

W ostatnich dniach został ogłoszony Ranking Domów Maklerskich, który został opracowany na podstawie wyników Ogólnopolskiego Badania Inwestorów. Jako fundament, na którym od dwóch lat buduje swój sukces zwycięzca rankingu (DM BOŚ) podaje się między innymi bogatą ofertę edukacyjną.

 

Okazuje się, że to jest właśnie to, czego inwestorzy oczekują. Żeby była jasność, bez dobrej platformy transakcyjnej i bez niskich opłat się nie obędzie, jednakże to wszystko musi być poparte edukacją. Rynek kapitałowy z punktu widzenia przeciętnego początkującego inwestora jest bardzo skomplikowany. Nawet wieloletni doświadczeni traderzy tracą na nim regularnie pieniądze, a co dopiero początkujący. Trzeba im zatem ciągle, z uporem maniaka tę wiedzę kłaść do głowy.

 

Z punktu widzenia doświadczonego inwestora, jest wiele pojęć, których tłumaczenie może wręcz wydawać się śmieszne. Są to takie pojęcia jak chociażby „zlecenie PKC”, „zlecenie z limitem”, „dźwignia finansowa”, „stop-loss”, czy „take-profit”. Zapytajcie pierwszego z brzegu spotkanego inwestora co to jest „UTP”? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że zdecydowana większość nie będzie wiedziała co to w ogóle jest. O nowe funkcjonalności UTP lepiej nie pytać.

 

Inny przykład. Uczestniczymy w spotkaniach organizowanych przez MSP w ramach programu Akcjonariat Obywatelski. Mówi się tam między innymi o rynkach NewConnect i Catalyst. O ile NewConnect jest raczej kojarzony przez przeciętnego uczestnika spotkania, to po wypowiedzeniu na głos słówka „Catalyst” uczestnicy często, ze zdziwieniem, proszą o powtórzenie.

 

W tym momencie trzeba i warto mówić o roli wszystkich instytucji giełdowych (instytucje Państwowe, domy maklerskie, fundusze inwestycyjne oraz spółki), którym leży na sercu dobro rynku. Tym samym powinno im zależeć również na dobru inwestorów, bo to oni właśnie, dobrze wyedukowani, świadomi swoich możliwości i tego co mogą zrobić ze swoimi pieniędzmi stanowią prawdziwą siłę polskiego rynku kapitałowego. I tutaj powracamy do tytułowej edukacji, bez której inwestor na giełdzie nie ma prawa odnieść sukcesu. Wie o tym zwycięzca rankingu DM BOŚ. Powinni o tym wiedzieć wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób czerpią na samym końcu korzyści z obecności wyedukowanych, profesjonalnych inwestorów na rynku.

 

Na samym końcu swoją cegiełkę dokłada również SII, nagrywając podcast o UTP, niosąc kaganek oświaty na rynku NewConnect, prowadząc modelowy portfel akcji czy z dostarczając sygnałów analizy technicznej. Wszystko na miarę swoich możliwości. My możemy tyle, a ile Wy możecie?

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Edukacja to droga do sukcesu na rynku kapitałowym
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie