Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PCC ROKITA – Obligacje korporacyjne

Stabilna spółka i dynamiczny rozwój

PCC Rokita to jedyny w Polsce oraz największy w Europie Środkowo-Wschodniej wytwórca polioli specjalistycznych do produkcji pianek elastycznych i drugi największy w Europie producent chlorobenzenów. Spółka wytwarza i dystrybuuje ponad 250 produktów dla wielu branż gospodarki, takich jak przemysł tekstylny, papierniczy, chemiczny, meblarski, chłodniczy, elektrotechniczny oraz górniczy. PCC Rokita to największy w Europie Wschodniej producent fosforowych uniepalniaczy do pian poliuretanowych i jedyny na kontynencie producent plastyfikatorów fosforowych do PVC.

Duże inwestycje przynoszą efekty

W ostatnich pięciu latach spółka zainwestowała niemal 600 mln zł. Przełożyło się to na dynamiczny wzrost (przychody w I półroczu 2012 roku wzrosły do ponad 510 mln zł, 27% r/r) i poprawę wyników finansowych (zysk operacyjny wzrósł w I półroczu do 34,4 mln zł, 37% r/r). Znacząco obniżone zostało też zadłużenie – wskaźnik długu netto do EBITDA Grupy PCC Rokita zmniejszył się z 3,8 na koniec 2011 roku do ok. 1,5 na koniec czerwca 2012 roku.

Oferta publiczna idealna dla inwestorów indywidualnych

W ramach publicznej oferty obligacji spółka chce pozyskać z emisji do 25 mln zł. Obligacje są emitowane w ramach programu o wartości do 200 mln zł. W 2011 roku PCC Rokita wyemitowała już obligacje o wartości 15 mln zł w ramach oferty publicznej, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów.

Podstawowe informacje o emisji:

  • do 250.000 obligacji o wartości nominalnej 100 zł
  • obligacje dwuletnie
  • oprocentowanie stałe 9% w skali roku
  • odsetki wypłacane kwartalnie
  • minimalny zapis: 1 obligacja
  • Oferujący: Dom Maklerski BDM
  • Zapisy w dniach 17-28 września 2012 r.
  • Przydział 3 października 2012 r.
  • Spółka planuje wprowadzić obligacje do obrotu na rynku Catalyst


Prospekt emisyjny obligacji i dodatkowe informacje na temat spółki i jej profilu biznesowego, wyników finansowych oraz strategii są dostępne pod adresem: www.pcc.rokita.pl/obligacje

Dodatkowe informacje:

PCC Rokita jest częścią międzynarodowej Grupy PCC działającej głównie w segmentach: chemii, energii i logistyki. 50% sprzedaży z działalności kontynuowanej w 2011 roku to eksport, głównym rynkiem eksportowym są Niemcy (50% eksportu), inne to Czechy, Szwajcaria, Estonia, Rosja i Turcja.

Strategia rozwoju PCC Rokita na lata 2012-2014 przewiduje inwestycje we wszystkich trzech głównych kompleksach produkcyjnych. W pierwszej połowie 2012 roku zwiększone zostały zdolności produkcyjne Kompleksu Rokopole (odpowiadającego za ok. 45% przychodów z działalności kontynuowanej wg produktów za 2011 rok), który dzięki nowoczesnym, zautomatyzowanym instalacjom będzie koncentrował się na rozwoju produktów specjalistycznych (piany VR i Viscoelastyczne*). Pozwoli to na umocnienie pozycji na szeregu rynków europejskich i stopniowe wzmacnianie pozycji na innych rynkach, jak np. w Turcji. W Kompleksie Chlorowym (odpowiedzialnym za ok. 33% przychodów z działalności kontynuowanej wg produktów za 2011 rok) widoczne będą oszczędności finansowe oraz korzyści ekologiczne dzięki zmianie technologii produkcji chloru z rtęciowej na membranową. Inwestycje pozwolą też na pozyskanie nowych klientów z branży farmaceutycznej i zaawansowanych polimerów oraz na umocnienie pozycji na krajowym rynku sody kaustycznej. W Kompleksie Chemii Fosforu (odpowiedzialnym za 9% przychodów z działalności kontynuowanej za 2011 rok) inwestycje zwiększą moce produkcyjne i pomogą poszerzyć portfolio produktów. Pozwoli to na koncentrację na sprzedaży produktów wysokomarżowych, takich jak plastyfikatory i stabilizatory oraz na rozwój produktów nowej generacji.

Kontakt dla inwestorów:

Inga Kowalewska Kierownik ds. Relacji Inwestorskich

e-mail: ir@pcc.eu
tel.: +48 667 650 421
fax: +48 71 794 29 15

 

Niniejsze ogłoszenie ma charakter wyłącznie promocyjny. Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie i Publicznej Ofercie Emitenta jest prospekt emisyjny, który został opublikowany w dniu 19 czerwca 2012 r. i który jest dostępny w wersji elektronicznej na stronach internetowych: www.pcc.rokita.pl oraz www.bdm.com.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

PCC ROKITA – Obligacje korporacyjne