Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Inwestorzy Indywidualni w Tauronie

Dzień Inwestora Indywidualnego dedykowany był akcjonariuszom indywidualnym, posiadającym istotną część akcji Taurona. Podczas pierwszej oferty publicznej w akcje spółki zainwestowało ponad 230 tys. inwestorów indywidualnych, plasując transakcję w czołówce prywatyzacji.


- Program ten powstał z myślą o obecnych i potencjalnych akcjonariuszach indywidualnych Taurona. Obserwujemy coraz większe, bezpośrednie, zainteresowanie tych inwestorów naszą spółką, dlatego postanowiliśmy, jako pierwsi z WIG20, umożliwić im bliższe poznanie Taurona oraz pogłębienie informacji dotyczących kluczowych aktywów i strategii – mówi Dariusz Lubera, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Planujemy, że Dzień Inwestora Indywidualnego Tauron Polska Energia wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń rynku kapitałowego – dodaje.


Aby umożliwić jak największej liczbie inwestorów wzięcie udziału w wydarzeniu, uczestnicy wybierali jeden z dwóch dedykowanych programów i decydowali się na wizytę w Elektrowni Łagisza w Będzinie (Tauron Wytwarzanie) lub w centrum dyspozycji Tauron Dystrybucja GZE w Gliwicach.


W Elektrowni Łagisza przedstawiono akcjonariuszom proces eksploatacji bloku 460 MW na parametry nadkrytyczne. Oglądali oni także nastawnię bloku, maszynownię, kotłownię, instalację nawęglania i odpopielania oraz układu elektrycznego bloku.
Druga grupa inwestorów miała okazję zobaczyć budynek centrum dyspozycji na terenie Tauron Dystrybucja GZE. Wcześniej brali udział w prezentacji dotyczącej nowoczesnych systemów wykorzystywanych w dystrybucji energii – SONET i TETRA.


Popołudniu, już obie grupy, spotkały się z przedstawicielami zarządu Taurona – Krzysztofem Zawadzkim, wiceprezesem zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Krzysztofem Zamaszem, wiceprezesem zarządu ds. handlowych. Podczas spotkania prezesi omówili wyniki finansowe Grupy Tauron za pierwsze półrocze 2012. Inwestorzy mieli także okazję pogłębić wiedzę z zakresu rynku energii elektrycznej w Polsce. Spotkanie zakończyło się sesją pytań i odpowiedzi.

***


TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii i ciepła. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Dystrybucja GZE, TAURON Sprzedaż, TAURON Sprzedaż GZE, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Obsługa Klienta GZE, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia, TAURON Ekoenergia GZE oraz TAURON Ciepło.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Inwestorzy Indywidualni w Tauronie