Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Związek Maklerów i Doradców

 

 

 

Związek Maklerów i Doradców jest organizacją skupiającą osoby posiadające państwowe licencje maklerów bądź doradców. Posiadamy najdłuższe na rynku, ponad 18-letnie doświadczenie w organizacji kursów maklerskich i kursów dla doradców inwestycyjnych. Dążymy do stałego utrzymania i podnoszenia standardów naszych szkoleń. Programy kursów dostosowujemy na bieżąco do zmian zakresu tematycznego egzaminów. Poniżej prezentujemy naszą ofertę szkoleniową:

 

Szkolenia umożliwiają zdobycie praktycznej wiedzy niezbędnej do zdania z sukcesem egzaminów.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, która stawia przede wszystkim na prakyczne podejście.

 

Szkolenia przygotowujące do egzaminów:

 

Kurs Maklera Papierów Wartościowych

 

Zakres kursu obejmuje:

1. Statystykę
2. Mikroekonomię oraz makroekonomię
3. Matematykę finansową
4. Instrumenty dłużne
5. Etykę

6. Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa
7. Wycenę akcji
8. Analize portfelową / zarządzanie portfelem
9. Analizę i wycenę instrumentów pochodnych
10. MSR i rachunkowość finansową

 

Dowiedz się więcej

 

Kurs Doradcy Inwestycyjnego

 

Zakres kursu obejmuje:

1. Statystykę
2. Mikroekonomię oraz makroekonomię
3. Matematykę finansową
4. Instrumenty dłużne
5. Etykę
6. Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa

7. Wycenę akcji
8. Analize portfelową / zarządzanie portfelem
9. Analizę i wycenę instrumentów pochodnych
10. MSR i rachunkowość finansową
11. Turnieje piłkarskie w przerwach oraz koszulkę ZMID!

 

Dowiedz się więcej

 

Praktyczne szkolenia analityczne:

Kurs Financial Markets Analyst

 

W ramach szkolenia FMA możesz zapisać się na każdy z poniższych bloków:

Podstawowe narzędzia analityczne MS Excel

 

Podczas tego bloku nauczysz się sprawnego korzystania ze wszystkich narzędzi Excela niezbędnych do analitycznej pracy. Poznasz m.in. jak sprawnie korzystać z funkcji logicznych, finansowych, wyszukiwania oraz tekstowych. Dowiesz się jak sprawdzać wiarygodność danych oraz jak je uporzadkować. Poznasz narzędzia formatowania warunkowego, a także będziesz w stanie odpowiednio wizualizować pozyskane dane. Nauczysz się również podstaw analizy dużych zbiorów danych wykorzystując tabele przestawne!

Zaawansowane narzędzia analityczne MS Excel


W trakcie tego bloku nauczysz się efektywnej analizy i wizualizacji dużych zbiorów dzięki zaawansowanemu wykorzystaniu tabel przestawnych. Dowiesz się jak usprawnić i zautomatyzować pracę za pomocą makr, a także jak budować złożone funkcje logiczne. Poznasz sposoby na tworzenie symulacji i przeprowadzanie analizy wrażliwości, a ponadto dowiesz się wykorzystać solvera oraz tabele danych do uzyskania szybkiej odpowiedzi na swoje pytania. Dowiesz się również jak stosować kwerendy zaciągające dane do Excela bezpośrednio z Internetu!

 

Dowiedz się więcej

 

Kurs Financial Markets Consultant

 

Zakres kursu obejmuje:

 Analiza ekonomiczna i działanie giełdy


W ramach tego bloku dowiesz się jak oceniać gospdoarkę w oparciu o wskaźniki makroekonomiczne oraz jak z medialnego szumu wybrać najistotniejsze dane. Poznasz również gospdoarcze sygnały ostrzegawcze oraz dowiesz się jak inwestować zgodnei z cyklami gospodarczymi. Dowiesz się jak działają typy zleceń na Giełdzie, jak ustalany jest kurs giełdowy oraz jak tworzone są giełdowe indeksy!

Instrumenty finansowe


W trakcie tego bloku zdobędziesz umiejętności do analizy podstawowych instrumentów finansowych. Dowiesz się jakie czynniki wpływają na ceny akcji, obligacji czy instrumentów pochodnych, a także jakie ryzyka związane są z tymi instrumentami. Nauczysz się wybrać odpowiedni dla siebie fundusz inwestycyjny oraz poznasz swoje prawa jako akcjonariusz czy obligatariusz!

Podstawowe narzędzia analityczne MS Excel


Podczas tego bloku nauczysz się sprawnego korzystania ze wszystkich narzędzi Excela niezbędnych do analitycznej pracy. Poznasz m.in. jak sprawnie korzystać z funkcji logicznych, finansowych, wyszukiwania oraz tekstowych. Dowiesz się jak sprawdzać wiarygodność danych oraz jak je uporzadkować. Poznasz narzędzia formatowania warunkowego, a także będziesz w stanie odpowiednio wizualizować pozyskane dane!

 

Dowiedz się więcej


Kurs Financial Markets Expert

 

Zakres kursu obejmuje:

 Zaawansowane narzędzia analityczne MS Excel


Podczas tego bloku nauczysz się efektywnej analizy wielu danych dzięki wykorzystaniu tabel przestawnych. Dowiesz się jak usprawnić i zautomatyzować pracę za pomocą makr, a także jak budować złożone funkcje logiczne. Poznasz sposoby na tworzenie symulacji i przeprowadzanie analizy wrażliwości, a ponadto dowiesz się wykorzystać solvera oraz tabele danych do uzyskania szybkiej odpowiedzi na swoje pytania.

 Analiza fundamentalna i wycena spółek

oraz projektów


W ramach tego bloku zyskasz wiedzę pozwalającą na kompleksową analizę kondycji przedsiębiorstwa. Dowiesz się jak przeprowadzić i interpretować analizę wskaźnikową dla spółki oraz jak analizować jej otoczenie gospodarcze. Nauczysz się jak przeprowadzić wycenę porównawczą oraz dochodową (DCF). Poznasz sposoby oceny rentowności projektów inwestycyjnych (NPV, IRR, MIRR, PI, etc.), zarządzania kapitałem obrotowym oraz jak sprawnie wyciągnąć niezbędne do analiz dane ze sprawozdań finansowych!

Narzędzia analizy strategii inwestycyjnych


W trakcie tego bloku zdobędziesz umiejętności konieczne do odpowiedniej analizy skuteczności swoich decyzji oraz zarządzania podejmowanym ryzykiem. Dowiesz się jak ocenić skuteczność strategii inwestycyjnych, poznasz sposoby wyliczania i interpretowania miary efektywności i ryzyka, a także ocenisz spójność deklarowanej i faktycznie realizowanej polityki inwestycyjnej. Ponadto poznasz czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze strategii inwestycyjnej oraz wykorzystasz zdobytą wiedzę i w symulacjach.

 

Dowiedz się więcej

 

Podstawowym celem wszystkich naszych kursów jest przekazanie

uczestnikom jak największej dawki praktycznej wiedzy,

którą będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy.

 

 

Co możesz zyskać jako członek SII?

  • 200 zł zniżki na szkolenia organizowane przez ZMiD, które zostały opisane powyżej.

 

Najbliższe kurs:

 

Szczegóły na www.zmid.org.pl.

 

Jak skorzystać ze zniżki?

 

Aby uzyskać zniżkę, należy wypełnić odpowiedni dla wybranego szkolenia formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie. W polu "Imię i nazwisko uczestnika/uczestników" prosimy dopisać: „SII” oraz podać numer członkowski.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: biuro@zmid.org.pl, (22) 628 37 43.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

15.12.2017, Felietony

Ostatnie dni na wpłatę na IKE, IKZE i na optymalizację podatkową w 2017 roku

15.12.2017, Felietony

Ostatnie dni na wpłatę na IKE, IKZE i na optymalizację podatkową w 2017 roku

Koniec roku blisko, zostało dosłownie kilka dni, aby pomyśleć o podatkach, które za 2017 rok będziemy płacili w kwietniu, jak również o emeryturze na którą przejdziemy za kilka lub kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Zobacz więcej

Logo SII