Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Saxo Bank ma pozwolenie na działalność kredytową w Polsce, Simple SA otrzymuje karę 40 tys. zł

 

Komisja nadzoru finansowego zaakceptowała wniosek Saxo Banku, który pozwala spółce działać na rynku kredytowym w Polsce. Spółka nie poinformowała jeszcze kiedy zamierza wejść na polski rynek i czy otworzy w Polsce swoją siedzibę. Do tej pory klienci Saxo Bank w Polsce mieli możliwość handlu poprzez internetową platformę firmy.

 

Saxo Bank jest instytucją finansową trudniąca się handlem instrumentami finansowym w tym m.in walutami i kontraktami CFD oraz sporządzaniem wysokiej jakości analiz rynkowych. W skład Grupy wchodzi 9 oddziałów zlokalizowanych w 6 europejskich i 3 azjatyckich stolicach. Grupa znana jest również ze znakomitej drużyny kolarskiej, w której jeździ Alberto Contador.

 

 

 

 

 

KNF nałożyła na Simple SA karę w wysokości 40 tys. zł. Powodem sankcji było niedopełnienie obowiązków informacyjnych przez spółkę. Spółka Simple nie przekazała w terminie informacji dotyczących walnego zgromadzenia akcjonariuszy, w tym:

  • informacji poufnej o podjęciu przez zarząd spółki decyzji o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu wypłaty akcjonariuszom dywidendy z zysku za 2009 r.
  • informacji zawartych w ogłoszeniu o walnym zgromadzeniu spółki, co najmniej 26 dni przed terminem walnego zgromadzenia.
  • treści projektów uchwał, które miały być przedmiotem obrad walnego zgromadzenia spółki, co najmniej 26 dni przed terminem walnego zgromadzenia.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Saxo Bank ma pozwolenie na działalność kredytową w Polsce, Simple SA otrzymuje karę 40 tys. zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie