Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

PBG bankrutuje!

 

PBG oraz jej dwie spółki zależne Hydrobuowa Polska i Aprivia zgłosiły wniosek o upadłość. Spółka już wcześniej sygnalizowała, że w związku z rosnącymi cenami materiałów mogą pojawić się problemy z płynnością. O 16 kurs akcji PGB spadał już o ponad 13 procent.


Czołową polską firmę budowlaną dobiły kontrakty na budowę 2 odcinków autostrad i stadionu narodowego w Warszawie. Jak podaje spółka w związku z rosnącymi cenami materiałów projekty stały się nierentowne. W związku z jednoczesnym zaangażowaniem w projekty, których wartość jest bliska 5 mld złotych, PBG nie była w stanie zapewnić wystarczającego kapitału obrotowego do bieżącej działalności i straciła płynność.

 

PBG, dla ochrony pracowników i interesów wszystkich wierzycieli – kontrahentów, obligatariuszy i banków kredytujących – podjęło decyzję o złożeniu do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto wniosku o ogłoszenie upadłości z zawarciem układu z wierzycielami. Uzasadnieniem dla podjęcia powyższych decyzji jest również umożliwienie prowadzenia dalszej działalności operacyjnej spółek. Bezpośrednią przyczyną decyzji są przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania Grupy PBG - kredytu pomostowego zapewniającego finansowanie do czasu pozyskania środków z emisji obligacji zamiennych na akcje, jak również refinansowania akwizycji Rafako - podała spółka.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

20.06.2018, Newsroom

Colian opuści indeks sWIG80. Winne ostatnie wezwanie

20.06.2018, Newsroom

Colian opuści indeks sWIG80. Winne ostatnie wezwanie

Producent słodyczy opuści również takie wskaźniki jak sWIG80TR, WIG, WIG-Poland oraz WIG-spożywczy.

Zobacz więcej

PBG bankrutuje!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie