Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grupa Eurotel - wzrost przychodów i spadek zysku w I kwartale, dynamicznie rośnie spółka zależna Viamind.

Eurotel S.A.

 

Grupa Eurotel, obsługująca sieć ponad 300 salonów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play, zaprezentowała swoje wyniki finansowe za I kwartał 2012 roku. Skonsolidowany zysk netto Grupy wyniósł za I kwartał br. 1,602 mln zł, wobec 1,884 mln zł w I kwartale 2011 roku, a przychody Grupy wyniosły analogicznie za 2012 rok 28,406 mln zł, podczas gdy w 2011 roku było to 26,891 mln zł. Głównym czynnikiem wpływającym na wynik spółki w tym okresie była zmiana zasad rozliczeń z operatorem sieci T-Mobile i inny sposób dystrybucji otrzymywanej prowizji.

 

Wynik skonsolidowany netto (zysk netto) Grupy Eurotel za I kwartał 2012 r. wyniósł 1,602 mln zł, wobec 1,884 mln zł w I kwartale 2011 roku. Przychody Grupy wyniosły w I kwartale 2012 r. 28,406 mln zł, zaś w I kwartale 2011 roku było to 26,891 mln zł. W samej spółce dominującej - Eurotel SA - wynik netto za I kwartał wyniósł 1,212 mln zł, zaś w 2011 roku było to 1,575 mln zł.

 

Zysk netto spółki zależnej Viamind wzrósł w I kwartale br. o 25%. Tym samym udział Viamind w zysku osiągniętym przez całą Grupę wzrósł do ok. 25 proc. Rok wcześniej, w I kwartale 2011 r., udział ten wynosił ok. 16%.

 

Tomasz Basiński- Na wynik Grupy wpłynęły przede wszystkim zmiany zasad rozliczeń z operatorem sieci T-Mobile i inny sposób dystrybucji otrzymywanej prowizji. Większą jej część niż do tej pory otrzymuje obecnie nasz Partner. Trzeba też uwzględnić, że porównujemy się w tym momencie do bardzo dobrego I kwartału 2011 roku, który pod względem przychodów był dla nas rekordowy. Lepsza oferta dla klienta przedłużającego umowy, spowodowała wtedy rekordowe wyniki sprzedaży - mówi Tomasz Basiński, Wiceprezes Zarządu Eurotel SA - Kolejne kwartały powinny przynosić stałą poprawę wyników Grupy, ponieważ będą się już pojawiać efekty finansowe dokonywanych w ostatnich miesiącach inwestycji.


Eurotel SA jest największym dilerem operatora T-Mobile - spółka obsługuje sieć 190 punktów sprzedaży tej marki. W ostatnich miesiącach spółka dokonała jednak trzech znaczących inwestycji, których podstawowym celem jest dywersyfikacja źródeł przychodów Grupy.

W kwietniu spółka dokonała akwizycji w ramach sieci sprzedaży Telewizji "n". Po transakcji z firmą Solex Sp. z o.o. Eurotel SA zarządza już w sumie 68 punktami sprzedaży Telewizji "n", co stawia spółkę w grupie największych partnerów ITI Neovision, operatora sieci "n".

W lutym br. Grupa dokonała akwizycji w ramach sieci sprzedaży operatora telekomunikacyjnego PLAY. Viamind Sp. z o.o., spółka zależna od Eurotel SA, kupiła za sumę 1,8 mln zł netto od spółki Abitel prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci sprzedaży PLAY. Dzięki temu Viamind stał się wiodącą siecią w ramach operatora PLAY.

Wcześniej, na przełomie listopada i grudnia 2011 r., Eurotel SA nabył 33 proc. udziałów w spółce MEDIA System, działającej w segmencie telesprzedaży ("call-center").

 

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 6 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie około 300 salonów sprzedaży w tym T-Mobile (ok. 200 punktów) i PLAY (ponad 110 punktów) oraz sieć Telewizji "n" z 40 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak "Tak-Tak T-Mobile" oraz "Heyah". Kilka lat temu znalazła się w gronie firm wprowadzających markę "Heyah" na rynek, współuczestnicząc w jej spektakularnym sukcesie.

 

Eurotel był jedną z pierwszych firm wprowadzających technologię GSM w Polsce, rozpoczynając 16 września 1996 roku nowy etap w telekomunikacji. Spółka posiada ponadto sieć ok. 400 terminali (w punktach sprzedaży prasy i sklepach) umożliwiających uzupełnianie stanu kont telefonów komórkowych, realizację płatności za rachunki oraz operacje kartami płatniczymi. Do obsługi rynku biznesowego posiada łącznie ponad 150 Autoryzowanych Doradców Biznesowych, potrafiących znaleźć rozwiązanie w oparciu o technologię mobilną praktycznie dla każdego klienta. Spółka jest również autoryzowanym przedstawicielem ITI Neovision, operatora telewizji "n", dystrybuując usługi tej platformy w sieci punktów sprzedaży niezależnej od innych operatorów telekomunikacyjnych.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Grupa Eurotel - wzrost przychodów i spadek zysku w I kwartale, dynamicznie rośnie spółka zależna Viamind.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie