Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Startuje "Akcja WZ" - przyłącz się i wskaż swoje typy !

Uważasz, że SII powinno wziąć udział w walnym zgromadzeniu Twojej spółki? Jeśli tak to zgłoś to nam i przedstaw uzasadnienie swojej rekomendacji !

Przed nami szczyt sezonu zwyczajnych walnych zgromadzeń. Stowarzyszenie, podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku planuje być ich aktywnym uczestnikiem, reprezentując zarówno interes inwestorów indywidualnych, jak i akcjonariuszy mniejszościowych. SII pojawi się w tym roku na walnych zgromadzeniach kilkudziesięciu spółek, zarówno w celu merytorycznej dyskusji na temat ich sytuacji biznesowej, jak rówież w celu podjęcia interwencji, tam gdzie będzie dochodziło do naruszenia interesu akcjonariuszy mniejszościowych, bądź też samej spółki.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, Stowarzyszenie adresuje do swoich Członków inicjatywę realizowaną pod nazwą „Akcja WZ”. Inicjatywa i jej idea ma na celu przede wszystkim zwiększenie Państwa świadomości w zakresie praw przysługujących każdemu akcjonariuszowi spółki publicznej. Dodatkowo otrzymujecie Państwo możliwość aktywnego wpływania na wybór walnych zgromadzeń, na których powinno pojawić się Stowarzyszenie. Nasza inicjatywa prowadzi do ochrony Państwa interesów i praw, jako uczestników rynku.

Zgłoś nam swoje typy

Zachęcamy wszystkich Członków SII do zgłaszania propozycji spółek wraz ze stosownym uzasadnieniem udziału SII w danym walnym zgromadzeniu (analizowane będą wyłącznie te zgłoszenia, które będą uzasadnione). Dział Interwencji SII po dokonaniu oceny wybierze najciekawsze z przesłanych propozycji.

Masz pytania do spółki? Przekaż je nam

Jeśli jesteś akcjonariuszem spółki, która jest na zamieszczonej poniżej liście i masz do niej pytania, to przekaż je nam. Podczas obrad skierujemy je do Zarządu. Odpowiedzi zamieścimy na stronie SII w relacji z walnego zgromadzenia. Prosimy o kierowanie pytań dotyczących wyłącznie opublikowanego przez spółkę porządku obrad. Zarząd może bowiem odpowiadać jedynie na takie pytania, pod warunkiem, że ich udzielenie nie wyrządzi szkody spółce i podmiotom od niej zależnym, w szczególności gdyby miało dojść do ujawnienie tajemnic technicznych, handlowych lub organizacyjnych spółki. Ponadto zarząd może odmówić udzielenia informacji, jeżeli jej udzielenie mogłoby stanowić podstawę jego odpowiedzialności karnej, cywilnoprawnej bądź administracyjnej. Stowarzyszenie zastrzega więc, że skieruje do spółek tylko te pytania, które spełniają zarówno przesłanki merytoryczne, jak i wymogi prawne. Prosimy jednocześnie o przesyłanie pytań co najmniej na 7 dni przed obradami walnego zgromadzenia. Pytania przesłane po terminie nie będą brane pod uwagę.

 

Wszystkie maile i zgłoszenia prosimy kierować na adres: interwencje@sii.org.pl

W temacie zgłoszenia należy wpisać nazwę spółki i dopisek "Akcja WZ".

Gdzie i kiedy pojawi się SII?

Poniżej przedstawiamy aktualną listę walnych zgromadzeń, na których pojawi się przedstawiciel SII (lista będzie na bieżąco aktualizowana):

 

24.04 – Tauron S.A. (zapoznaj się z relacją)

10.05 – BZWBK S.A. (zapoznaj się z relacją)

22.05 - PBO Anioła S.A.

28.05 - Colian S.A.

28.05 – Boryszew S.A. (zapoznaj się z relacją)

28.05 – Impexmetal S.A. (zapoznaj się z relacją)

30.05 – PKN S.A.

30.05 – PGE S.A. (zapoznaj się z relacją)

31.05 – JSW S.A.

31.05 – Mostostal Warszawa S.A. (zapoznaj się z relacją)

05.06 – Cyfrowy Polsat S.A.

06.06 – PKO BP S.A.

06.06 – PGNiG S.A.

06.06 – Anti S.A.

11.06 – Pepees S.A.

14.06 - Inwazja PC S.A.

14.06 - Bomi S.A.

15.06 - Eurocash S.A.

18.06 - Apator S.A.

22.06 - DM WDM S.A.

22.06 - Gant Development S.A.

26.06 - EKO Holding S.A. (zapoznaj się z relacją)

28.06 - KGHM S.A.

27.06 - Polimex-Mostostal S.A.

28.06 - PBG S.A.

28.06 - Hydrobudowa Polska S.A.

29.06 - Petrolinvest S.A.

29.06 - Gremi Solution S.A.

30.06 - Bioton S.A.

30.06 - LST Capital

 

Zapoznaj się z zasadami rejestracji na walne zgromadzenie.

 

Wejdź do kompendium wiedzy i dowiedz się, jakie prawa przysługują Ci podczas obrad walnego zgromadzenia.

 

Praktyczne wskazówki związane z udziałem w walnym zgromadzeniu.

 

Stowarzyszenie zastrzega, że w związku z Państwa zgłoszeniami, decyzję o wyborze walnego zgromadzenia będzie podejmowało po uprzedniej analizie i wybierze tylko najciekawsze zgłoszenia. Jednocześnie ostateczny wybór spółek będzie też uzależniony od dostępności w danym dniu przedstawicieli SII, a także od terminów innych walnych zgromadzeń, na które SII już się zarejestrowało, bądź planuje zarejestrować.

Zobacz również:

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

19.05.2018, Aktualności

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na dzień 20 czerwca 2018 r.

Zarząd Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, zgodnie z § 28 ust. 2 Statutu Stowarzyszenia, zawiadamia że na podstawie § 26 ust. 1 Statutu, zwołuje na dzień 20 czerwca 2018 r. na godzinę 9:30 Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się we Wrocławiu.

Zobacz więcej

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

17.05.2018, Newsroom

Energa po wynikach za I kw. 2018 roku – podsumowanie czatu inwestorskiego

Inwestorzy mieli wczoraj (tj. 16 maja) okazję przepytać Jacka Kościelniaka, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Energi. W centrum zainteresowania inwestorów znalazły się wyniki finansowe, inwestycje, głównie w Ostrołękę C, a także wycena giełdowa spółki.

Zobacz więcej

Startuje "Akcja WZ" - przyłącz się i wskaż swoje typy !
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie