Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Portfel SII Odc. 26 "Bez zmian"

CZĘŚĆ 1) Komentarz rynkowy

Luty był miesiącem korekty cenowej na warszawskim parkiecie, natomiast w marcu mieliśmy do czynienia z trendem bocznym o wąskim zakresie wahań. W tym czasie indeksy amerykańskie w dalszym ciągu rosły, a obecnie weszły w fazę płaskiej korekty, która w przypadku europejskich odpowiedników przybrała na sile. Problemy zadłużeniowe strefy euro zeszły na dalszy plan (choć nie zostały rozwiązane - vide problemy Portugalii i Hiszpanii), zwłaszcza po tym jak przzesunięto w czasie kłopoty Grecji poprzez restrukturyzację długu i wypłatę ubezpieczeń CDS. Kontynuację realizacji zysków przyspieszały publikowane dane makro, często gorsze od prognoz. Natomiast przełomowe okazały się dużo słabsze indeksy wyprzedzające koniunkturę w Europie i Chinach. W wielu przypadkach skierowały się w stronę wskazującą na możliwą recesję gospodarczą - zwłaszcza indeksy PMI dla przemysłu w największych gospodarkach strefy euro. Oznacza to, że gospodarka na Starym Kontynencie - w tym Polski - może zwolnić mocniej niż wcześniej przewidywano (podobne obawy dotyczą krajów BRIC), a to dodatkowo może spotęgować problemy finansów publicznych. A jak wiadomo giełdy dyskontują przyszłość.

 

Pomimo lekkiej zadyszki Stany Zjednoczone nadal mogą pochwalić się pozytywnym otoczeniem makroekonomicznym (m.in. wskaźnik wyprzedzający ISM wskazujący na ożywienie w gospodarce). Ponadto mamy rok prezydencki w USA, który na giełdach często odstaje in plus. Indeksy amerykańskie pomimo korekty nadal oscylują wokół rekordowo wysokich poziomów (odpowiadających poziomowi 3000 pkt. na WIG20, czyli powyżej szczytu sprzed wakacji 2011 roku), charakteryzując się ogromną siłą.

 

Sytuacja na rynkach kapitałowych: Akcje, waluty, surowce

(Opracowanie: Zespół Analiz Biura Maklerskiego)

 

 

Wykres WIG20 (interwał tygodniowy)

 

 

W dodatku edukacyjnym "Tajniki AF cz.1. - Etapy analizy fundamentalnej" znajdą Państwo m.in. informacje metodach analizy papierów wartościowych, definicji i charakterystyce analizy fundamentalnej, zastosowaniu AF oraz etapach analizy fundamentalnej - szczegółowe opisy wraz z przykładami - analizy globalnej, analizy makroekonomicznej, analizy sektorowej, analizy sytuacyjnej spółki oraz analizy finansowej.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Portfel SII Odc. 26 "Bez zmian"
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie