Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grupa Eurotel za 1,8 mln zł kupuje prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci PLAY

 

 

Tomasz BasińskiGrupa Eurotel zwiększa dywersyfikację źródeł przychodów dzięki nowej akwizycji, dokonanej w ramach sieci sprzedaży operatora telekomunikacyjnego PLAY. Viamind Sp. z o.o. - spółka zależna od Eurotel SA - kupuje prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci sprzedaży PLAY. Dzięki temu Viamind będzie wiodącą siecią w ramach operatora PLAY.

Umowa wchodzi w życie w dniu 1 marca, została zawarta w dniu 22 lutego 2012 roku. Przedmiotem transakcji jest akwizycja sieci sprzedaży działającej w ramach operatora PLAY. Spółka zależna od Eurotel SA - Viamind Sp. z o.o. - kupuje od spółki Abitel prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach za kwotę 1 800 tys. zł netto.

 

Dokonanie akwizycji umożliwia osiągnięcie przez Viamind Sp. z o.o. pozycji kluczowego partnera operatora PLAY. Spółka po przejęciu 24 nowych lokalizacji będzie w sumie zarządzać siecią 111 punktów sprzedaży PLAY. Przychody Viamind po transakcji powinny sięgnąć poziomu 30 proc. przychodów Eurotel SA.

 

Zwiększenie zaangażowania w sieć sprzedaży PLAY to bardzo ważne wydarzenie dla Grupy Eurotel, bowiem jest to kolejny duży krok w kierunku dywersyfikacji źródeł przychodów Grupy - mówi Tomasz Basiński, wiceprezes Eurotel SA - Strategię dywersyfikacji realizujemy konsekwentnie już od dłuższego czasu, jednak w ostatnim czasie nabrała ona tempa, co jak myślę powinno być bardzo pozytywnym sygnałem dla akcjonariuszy spółki, bo zapewnia dalszy dynamiczny, a jednocześnie zrównoważony i bezpieczny rozwój Grupy.

 

Eurotel SA jest największym dilerem operatora T-Mobile. Spółka obsługuje sieć prawie 200 punktów sprzedaży tej marki. Teraz poprzez spółkę zależną Viamind będzie także jednym z leaderów w ramach sieci sprzedaży PLAY.

 

 

Przejęcie praw do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci PLAY to druga akwizycja Grupy Eurotel w ciągu kilkunastu tygodni. Na przełomie listopada i grudnia Eurotel SA nabył 33 proc. udziałów w spółce MEDIA System, działającej w segmencie telesprzedaży ("call-center").

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 6 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie około 300 salonów sprzedaży w tym T-Mobile (ok. 200 punktów) i PLAY (ponad 110 punktów) oraz sieć Telewizji "n" z 40 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak "Tak-Tak T-Mobile" oraz "Heyah". Kilka lat temu znalazła się w gronie firm wprowadzających markę "Heyah" na rynek, współuczestnicząc w jej spektakularnym sukcesie. Eurotel był jedną z pierwszych firm wprowadzających technologię GSM w Polsce, rozpoczynając 16 września 1996 roku nowy etap w telekomunikacji. Spółka posiada ponadto sieć ok. 400 terminali (w punktach sprzedaży prasy i sklepach) umożliwiających uzupełnianie stanu kont telefonów komórkowych, realizację płatności za rachunki oraz operacje kartami płatniczymi. Do obsługi rynku biznesowego posiada łącznie ponad 150 Autoryzowanych Doradców Biznesowych, potrafiących znaleźć rozwiązanie w oparciu o technologię mobilną praktycznie dla każdego klienta. Spółka jest również autoryzowanym przedstawicielem ITI Neovision, operatora telewizji "n", dystrybuując usługi tej platformy w sieci punktów sprzedaży niezależnej od innych operatorów telekomunikacyjnych.

 

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Grupa Eurotel za 1,8 mln zł kupuje prawa do prowadzenia działalności w 24 lokalizacjach sieci PLAY
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie