Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Raport OBI już dostępny

 

Nareszcie pojawiła się długo oczekiwana publikacja, kompendium wiedzy o inwestorach indywidualnych. Na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udostępniono raport IX edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów. Przeprowadzone badanie to rzetelna analiza obrazująca zmiany i tendencje w zachowaniach inwestorów indywidualnych. Raport OBI2011 dostarcza wiedzy m.in. na temat sposobu podejmowania decyzji inwestycyjnych, zdobywania informacji przez inwestorów oraz ich upodobań.


Raport w sposób szczegółowy odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące preferencji i zmian w profilu inwestora indywidualnego. Ile czasu poświęca na inwestowanie? W jaki sposób analizuje instrumenty finansowe? Co robi z pozycjami przynoszącymi straty? To tylko wybrane zagadnienia poruszane w raporcie, który dodatkowo zawiera rzetelne analizy oraz liczne komentarze, w tym przedstawicieli instytucji rynkowych – m.in. GPW, KDPW i KNF – partnerów strategicznych badania. W kwestionariuszu uwzględniono opinie inwestorów na temat funkcjonowania rynków alternatywnych New Connect i Catalyst, a także domów maklerskich i banków. W 2011 roku w badaniu wzięło udział rekordowa ilość 7319 inwestorów z całej Polski, dzięki czemu reprezentatywność uzyskanych wyników jest bardzo wysoka. Dodatkowym gwarantem wiarygodności stał się instytut PBS DGA, który w tej edycji współpracował przy realizacji badania.


Respondenci odpowiadający na zagadnienia zawarte w elektronicznym formularzu to sympatycy oraz członkowie SII, ale także klienci największych domów maklerskich. Informacje o badaniu pojawiły się w większości mediów, m.in. w prasie GG Parkiet, Pulsie Biznesu, na stronach bankier.pl, money.pl, inwestycje.pl, stockwatch.pl, wyborcza.biz, na forach internetowych oraz serwisach instytucji rynkowych (GPW, KDPW, KNF).
Raport IX edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów jest doskonałym źródłem informacji zarówno dla ludzi, którzy nie poruszają się na co dzień po rynku finansowym, jak i strategów instytucji działających na tym rynku.


WYNIKI OBI 2011

 


 


SPECJALNA OFERTA CZŁONKOSTWA W SII


 

Dla osób, które wzięły udział w badaniu wypełniając kwestionariusz ankiety i zdecydują się do 29 lutego 2012 roku przyłączyć do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych lub ponownie opłacić składkę członkowską za kolejne 12 miesięcy, SII przygotowało specjalną promocję:

 

  • 10 pierwszych* osób, które przyłączą się do Stowarzyszenia lub przedłużą członkostwo od 16 do 29 lutego 2012 r. otrzyma voucher o wartości 50 zł do wykorzystania we wszystkich restauracjach sieci The Mexican w całej Polsce.
  • 10 wylosowanych osób, spośród tych, które opłacą składkę od 16 do 29 lutego 2012 r. otrzyma voucher o wartości 50 zł do wykorzystania we wszystkich restauracjach sieci The Mexican w całej Polsce.

 

Łącznie do przyznania jest 20 voucherów, które zostaną przesłane uprawnionym do 10 marca 2012 roku. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana do 5 marca 2012 na stronie SII. W promocji mogą wziąć udział jedynie osoby, które podały swój adres mailowy na końcu kwestionariusza ankiety badania OBI2011**.

 

Sprawdź korzyści z członkostwa i przystąp do SII

lub przedłuż swoje członkostwo już dziś!

 

---

* W razie wątpliwości o dacie i kolejności wpłat decyduje zarejestrowanie wpłaty w systemie przelewy24.pl lub wpływu na konto SII.

** Osoby, które podały swój adres mailowy na końcu kwestionariusza ankiety otrzymały podziękowanie za udział w badaniu 16 lutego 2012 r. Tylko te osoby mogą wziąć udział w promocji.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Raport OBI już dostępny
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie