Chat with us, powered by LiveChat

Książka „Sztuka spekulacji po latach”

Sztuka spekulacji po latach

Zenon Komar

Wydawnictwo Linia

Warszawa 2011

 

Opis wydawcy:

 

Nikt, kto uczestniczył w pierwszych latach rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zapomniał z pewnością opublikowanej w 1993 roku książeczki „Sztuka spekulacji”. Zenon Komar, polski gracz giełdowy mieszkający wówczas od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych, przekazał w niej polskim inwestorom podstawy wiedzy o spekulacji.

Dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów czerpały ze „Sztuki spekulacji” wiedzę o wskaźnikach giełdowych, analizie technicznej oraz egzotycznych wówczas kontraktach terminowych i opcjach.

Teraz Zenon Komar powraca – po latach. Powraca z przygotowaną z myślą o polskim czytelniku monumentalną pracą obejmującą wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych – i coraz dostępniejszych – polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktów terminowych, funduszy ETF oraz opcji. Z prawdziwą Biblią inwestora.

 

Opinia SII:

 

Jest całe pokolenie inwestorów, które wychowało się „na Komarze”. Oryginalna, „Sztuka spekulacji” ukazała się w 1993 roku i była pierwszą książką o inwestowaniu na giełdzie na rynku polskim. To właśnie tę książkę czytali pierwsi inwestorzy, którzy uczestniczyli najpierw mega hossie w latach 1993-94, a później w bolesnym krachu giełdowym po marcu 1994 r. Teraz po 18 latach ukazuje się uzupełnione wydanie pod tytułem „Sztuka spekulacji po latach”. Sformułowanie „uzupełnione” jest jednak tylko umowne. Nowa książka to dzieło wielokrotnie obszerniejsze niż pierwowzór z 1993 roku. To niczym porównanie Potopu z Janko Muzykantem Sienkiewicza. Nowa „Sztuka spekulacji po latach” to dzieło tak monumentalne, że początkującego inwestora może przerazić swoją objętością, zakresem podjętych tematów. Ktoś może z obawą zadać pytanie, czy na pewno to wszystko trzeba opanować, żeby zostać dobrym inwestorem? Na szczęście odpowiedź jest przecząca. Ze „Sztuki spekulacji” można i należy korzystać niczym z dobrej encyklopedii, sięgając do niej wybiórczo, regularnie się dokształcając. Oczywiście bez obaw można ją również przeczytać od deski do deski niczym powieść beletrystyczną, do czego szczególnie zachęca lekki język jakim cała książka jest napisana. Sztuka spekulacji jest napisana z pasją, z zaangażowaniem, którą autor zaraża czytelnika. Po pierwszych kilku stronach, wręcz nie sposób się oderwać.

 

„Sztuka spekulacji po latach” ma tę zaletę, że w zasadzie nie trzeba już sięgać po inne pozycje w celu uzupełnienia wiedzy. Można kupić jedną książkę i mieć zgromadzoną całą wiedzę o grze giełdowej w jednym miejscu. Jest tutaj wszystko, począwszy od psychologii rynków finansowych, elementów strategii inwestycyjnej, przez detale analizy technicznej, aż po wiedzę z inżynierii finansowej. Znajdziemy w tej książce wszystko to co jest potrzebne do sprawnego poruszania się po rynkach finansowych, do inwestycji, do spekulacji. Jednej rzeczy w tej książce nie znajdziecie, nie ma tutaj nic o wycenie spółek, o analizie fundamentalnej. Ale jak sama nazwa wskazuje nauczymy się z tej książki spekulacji, a nie długoterminowego inwestowania opartego na fundamentalnej wartości spółek. 

 

 

Spis treści:

 

Tom I

 

  1. Siedem warunków sukcesu na giełdzie
  2. Aksjomaty
  3. Eseje
  4. Planowanie transakcji
  5. Osobowość gracza
  6. Teoria Dowa
  7. Analiza techniczna
  8. Wskaźniki rynkowe
  9. Kwestia czasu
  10. Proporcje, proporcje, proporcje
  11. Teoria fal Elliotta

 

Tom II

 

  1. Metody zawierania transakcji
  2. Fundusze ETF
  3. Kontrakty terminowe futures i forward
  4. Opcje
  5. Ochrona kapitału
  6. Bańki i krachy
  7. Siedmiu wspaniałych

 

Członkowie SII mogą kupować książki o tematyce inwestycynej nawet z 20% zniżką!

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie