Chat with us, powered by LiveChat

pytania SII do Zarządu Bioton SA

Skomentuj artykuł

mikrofonJak informowaliśmy, w dniu 29 czerwca 2011 roku Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wzięło udział w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Bioton SA.

 

Na skutek nieobecności jakiegokolwiek przedstawiciela Spółki na Walnym Zgromadzeniu niemożliwe okazało się uzyskanie odpowiedzi na pytania, jakie zamierzali zadać akcjonariusze obecni na walnym. (Relacja SII z Walnego Zgromadzenia Bioton) Wobec powyższego SII w piśmie z dnia 25 lipca 2011 zwróciło się do Zarządu Bioton o udzielenie odpowiedzi na pytania zadane poza walnym zgromadzeniem. Poniżej prezentujemy treść pytań:

 

  1. Czy w ocenie Zarządu racjonalny i uzasadniony jest kilkunastoosobowy skład Rady Nadzorczej Spółki? Czy w ocenie Zarządu wpływa to korzystnie na rozwój Spółki?
  2. Jakie są przyczyny nieobecności członków Zarządu na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, jakie odbyło się w dniu 29 czerwca 2011r., co skutkowało uchyleniem się przez członków Zarządu od obowiązku udzielenia akcjonariuszom informacji w sprawach objętych porządkiem obrad walnego zgromadzenia, sformułowanym w art. 428 § 1? Jakie są przyczyny nieobecności na ZWZ chociażby jednego przedstawiciela Rady Nadzorczej?
  3. Jakie są przyczyny naruszenia przez członków Zarządu i członków Rady Nadzorczej zasad Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW, tj. odpowiednio zasady II.6 i III.3: „Członkowie zarządu (rady nadzorczej) powinni uczestniczyć w obradach walnego zgromadzenia w składzie umożliwiającym udzielenie merytorycznej odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie walnego zgromadzenia”. W jakim terminie Spółka przekaże raport o incydentalnym (bądź trwałym) naruszeniu ww. Dobrych Praktyk?
  4. Jakie jest uzasadnienie Zarządu dla przekazania zysku z roku 2010 na kapitał zapasowy?
  5. Czy Zarząd dostrzega w perspektywie kilkunastu najbliższych miesięcy ryzyko dokonania odpisów na wartości niematerialne i prawne?
  6. Jakich nakładów potrzebuje spółka BioPartners by zrealizować obecnie prowadzone projekty i prace rozwojowe nad lekami? Czy pozyskanie partnera dla tego projektu jest w ocenie Zarządu możliwe? Czy Bioton będzie w stanie ewentualnie sam sfinansować i zrealizować projekt?
  7. Jakie czynniki przyczyniały się do wielokrotnego przedłużenia terminu podpisania umów z Actavisem o utworzeniu spółki joint-venture i umów dotyczących współpracy w zakresie rozwoju i komercjalizacji insulin Biotonu, w tym insulin analogowych?
  8. Zgodnie z raportem bieżącym spółki Bioton S.A. z dnia 1 lipca 2011 r. Spółka i Actavis zobowiązały się do dołożenia należytych starań w celu podpisania umów ws utworzenia wspólnej spółki o której mowa w poprzednim pytaniu do 15.07.2011 r.. Na dzień 24 lipca nie trafił na rynek żaden komunikat w tej sprawie?  Czy zgodnie z komunikatem z 1 lipca 2011 r. doszło do podpisania stosownej umowy?
  9. Czy nowa ustawa o refundacji leków może w ocenie Zarządu wpłynąć w jakikolwiek sposób na przyszłe wyniki grupy kapitałowej Bioton?
  10. Jak Zarząd spółki ocenia perspektywy rozwoju Spółki w okresie najbliższych kilkunastu miesięcy?

 

Poprosiliśmy również o udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania w formie Raportu Bieżącego oraz w nawiązaniu do Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW, aby odpowiedzi zostały zamieszczone  na stronie internetowej Spółki.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie