Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 21.07

 

Kończący się tydzień to nie tylko trzecie z rzędu pogarszanie się nastrojów inwestorów giełdowych. Stopień pesymizmu jest rekordowo wysoki, a optymizmu najmniejszy od czasu rozpoczęcia badania. Przedłużająca się niepewność do przyszłości finansowej Grecji, kolejne rekordy cen franka, przepychanki polityczne w USA w związku ze zwiększeniem limitu zadłużenia - to wszystko powoduje, że inwestorzy tracą optymizm i wiarę we wzrosty na rynkach.

Efekt jest taki, że w najnowszym badaniu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych spada odsetek ankietowanych, którzy obstawiają trend wzrostowy na giełdach (32,7 proc.), a rośnie liczba tych, którzy wieszczą spadki - 34,6 proc. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii wyników badań więcej inwestorów spodziewa się spadków, niż wzrostów. Przewaga tych pierwszych jest niewielka - wynosi 1,9 pkt proc.

Na opinie niezdecydowanych wpływ będzie czwartkowe zatwierdzenie nowego planu ratunkowego dla Grecji. Pierwsze reakcje rynków są pomyślne - giełdy idą w górę, a euro się umacnia. Jednak czasy są niespokojne i każdy gorszy od oczekiwań odczyt makro, czy wzrost rentowności obligacji Hiszpanii, czy Portugalii spowoduje ponowny odpływ pieniędzy z rynków kapitałowych i dalsze pogarszanie się nastrojów wśród inwestorów. (Ireneusz Sudak, Agora)

 

 

Wyniki INI z tygodnia zakończonego w czwartek 21 lipca 2011 roku

Trend na giełdzie przez następne 6 miesięcy będzie:


 

Pamiętaj aby co tydzień oddać swój głos w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

Wystarczy jedno kliknięcie na www.sii.org.pl

 

Głosuj zalogowany i wygrywaj nagrody!

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 21.07