Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Trwa oferta publiczna najbardziej rentownej firmy w branży inwestycji w wierzytelności masowe.

 


 




Zapisy na akcje P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. od 4 do 7 lipca 2011 r.

 

Trwa oferta publiczna P.R.E.S.C.O. GROUP S.A., jednego z wiodących na polskim rynku podmiotów działających na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce i najbardziej rentownej firmy w branży. Przedział cenowy dla oferowanych w ofercie publicznej akcji został ustalony na od 10,45 do 12,80 PLN za akcję.

 

Spółka oczekuje, że z emisji Akcji Serii B pozyska 70 mln PLN brutto. Środki pozyskane z emisji akcji serii B zamierza przeznaczyć na zakup kolejnych portfeli wierzytelności, zarówno w segmencie wierzytelności pozabankowych jak i bankowych.

 

Zapisy na akcje Spółki w Transzy Inwestorów Indywidualnych odbędą się w dniach

 

od 4 do 7 lipca 2011 r.

 

i będą przyjmowane w Punktach Obsługi Klienta Domu Inwestycyjnego BRE Banku S.A., Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A., Domu Maklerskiego BZ WBK S.A. oraz Biura Maklerskiego Alior Banku.

 

Debiut na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA planowany jest w drugiej połowie lipca 2011.

HARMONOGRAM OFERTY PUBLICZNEJ

4 - 7 lipca 2011

 

  Okres składania zapisów w Transzy Inwestorów Indywidualnych
4 - 8 lipca 2011 (do godz. 12.00)   Proces budowy księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych
8 lipca 2011  

Ustalenie ceny emisyjnej i podziału na transze

11-12 lipca 2011  

Okres składania zapisów w Transzy Inwestorów instytucjonalnych

13 lipca 2011  

Przydział akcji/ zamknięcie oferty

Druga połowa lipca 2011   Debiut giełdowy

 

STRATEGIA ROZWOJU SPÓŁKI

  • Nadrzędnym celem Grupy jest dążenie do dalszego osiągania najwyższych wskaźników rentowności w branży inwestycji w wierzytelności konsumenckie oraz zagwarantowanie najwyższej jakości obsługi osób zadłużonych, poprzez:
  • konsekwentną budowę obecności na rynku, w tym przede wszystkim na rynkach zdefiniowanych przez Spółkę jako strategiczne, charakteryzujących się odpowiednią wielkością podaży portfeli wierzytelności oraz wysokim potencjałem wzrostu podaży (dotychczasowe segmenty pozabankowe oraz segment wierzytelności bankowych);
  • stałą poprawę efektywności organizacyjnej i produktywności.

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O P.R.E.S.C.O. GROUP S.A.


P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. jest jednym z wiodących podmiotów działających na rynku inwestycji w wierzytelności masowe w Polsce. Spółka specjalizuje się w nabywaniu pakietów wierzytelności, które przez ich pierwotnych właścicieli zostały uznane za trudne do odzyskania, a następnie dochodzeniu ich zapłaty na własny rachunek, w pierwszej kolejności na drodze polubownej (windykacja miękka z możliwością układu), a w razie konieczności na drodze sądowej (windykacja egzekucyjno-komornicza).

 

Spółka posiada bogate doświadczenie w nabywaniu i obsłudze wierzytelności detalicznych m.in. od firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, banków, dostawców usług telewizji kablowej i internetu, dostawców mediów (energia elektryczna, gaz, woda).


Spółka obsługuje obecnie ok. 662 tys. spraw, których łączna wartość nominalna (nominalna wartość początkowa, powiększona o naliczone odsetki i pomniejszona o spłaty osób zadłużonych) sięga ok. 827 mln zł (stan na grudzień 2010 r.).


Grupa planuje dalszy dynamiczny rozwój w zakresie nabywania portfeli wierzytelności pozabankowych, a w ramach dywersyfikacji działalności, zakłada ponadto znaczące zwiększenie udziału w bardzo atrakcyjnym segmencie wierzytelności bankowych.

Przyjęty model biznesowy, wysoka efektywność zarządzania procesem oraz wysoka automatyzacja procesu windykacyjnego pozwalają Spółce na osiąganie najwyższych w branży wskaźników rentowności. W 2010 roku Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 15,13 mln zł, przy przychodach na poziomie 45,15 mln PLN, wobec zysku sięgającego 9,5 mln zł przy przychodach 32,35 mln PLN w 2009 roku.

Więcej informacji na www.presco.pl

 

ZASTRZEŻENIE PRAWNE

 
Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny i promocyjny. Prospekt emisyjny P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. zawierający informację o ofercie publicznej akcji Spólki został opublikowany i jest dostępny na stronie internetowej Emitenta (www.presco.pl) oraz Oferującego (www.ipopemasecurities.pl). Prospekt w formie drukowanej dostępny jest:

  • w siedzibie Emitenta – al. Jana Pawła II 15, 00-828 Warszawa,
  • w siedzibie Oferującego – ul. Waliców 11, 00-851 Warszawa.

Prospekt emisyjny jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o P.R.E.S.C.O. GROUP S.A. S.A. i publicznej ofercie akcji Spólki w Polsce. Nie będzie prowadzona żadna oferta publiczna papierów wartościowych w stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

Trwa oferta publiczna najbardziej rentownej firmy w branży inwestycji w wierzytelności masowe.