Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rozpoczynają się I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Inwestorów


30 maja 2011 roku rozpoczynają się Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Inwestorów,  które zostaną przeprowadzone za pośrednictwem internetowej gry Milion. Dla najlepszych studentów i doktorantów biorących udział w Mistrzostwach przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym między innymi: laptopy oraz możliwość odbycia praktyk w Ministerstwie Skarbu Państwa, Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, PZU, Tauron PE, a także na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych.

Gra opiera się na bardzo prostych zasadach, jej uczestnicy inwestują wirtualne pieniądze w akcje, surowce, waluty lub indeksy giełdowe. Nie trzeba jednak znać wartości nabywanych walorów, ani surowców – wszystko jest przeliczane automatycznie. Cała uwaga graczy skupia się na taktyce i przewidywaniu zmian rynkowych. Notowania akcji są pobierane z notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, londyńskiej giełdy surowcowej i London Stock Exchange oraz średnich kursów walut Narodowego Banku Polskiego.
 
Uczestnicy Mistrzostw będą rywalizować w dwóch kategoriach. W kategorii OPEN grać może każdy, a jej zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski. W drugiej kategorii startować mogą studenci i doktoranci, którzy będą rywalizować o nagrody rzeczowe, praktyki oraz staże. 

Organizatorem mistrzostw jest Fundacja Fundusz Pomocy Studentom. A patronat nad ich organizacją objął Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad.

Użytkownicy Facebooka mogą wejść do gry MILION przez: link

 

Pozostali przez: link

 

Mistrzostwa

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Rozpoczynają się I Otwarte Akademickie Mistrzostwa Polski Inwestorów
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie