Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowe ETFy na warszawskim parkiecie

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wprowadza z dniem 31 maja 2011 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku podstawowym:

 

  • do 9 060 000 tytułów uczestnictwa MULTI UNITS LUXEMBOURG LYXOR ETF S&P 500 zarejestrowanych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. pod kodem „LU0496786574”. Będą one notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą "ETFSP500"
  • do 14 810 000 tytułów uczestnictwa MULTI UNITS LUXEMBOURG LYXOR ETF DAX zarejestrowanych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. pod kodem „LU0252633754”. Będą one notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą "ETFDAX"

 

Subfundusze MULTI UNITS LUXEMBOURG LYXOR ETF S&P 500 i ETF DAX są zarządzane przez LYXOR AM należący do grupy Societe Generale.

 

ETF (Exchange Traded Funds) to fundusze inwestycyjne, których celem jest naśladowanie wyników określonych indeksów giełdowych. Pierwszym funduszem ETF notowanym na warszawskiej giełdzie był Lyxor ETF WIG20, który zadebiutował 22 września 2010 roku.

 

Fundusz Lyxor ETF DAX jest oparty na głównym indeksie giełdy we Frankfurcie - DAX30,

a fundusz Lyxor ETF S&P 500 na indeksie giełdy nowojorskiej (indeks S&P500, czyli Standard & Poor\'s 500). Wartość jednego tytułu uczestnictwa wynosi 1/100 odpowiednio wartości indeksu DAX i S&P500 w przeliczeniu na złote, a opłaty za zarządzanie są niższe nawet niż w przypadku ETF na WIG20 i wynoszą 0,15 i 0,2%.

 

Od wtorku polscy inwestorzy będą mogli mieć ekspozycję na rynek niemiecki i amerykański

z poziomu zwykłego rachunku maklerskiego. Wystarczy jedno zlecenie o wartości minimalnie ok. 280 zł (DAX) i ok. 40 zł (S&P500), aby uzyskać zdywersyfikowany portfel, gdyż tytuły uczestnictwa obu funduszy będą notowane w systemie notowań ciągłych na zasadach identycznych jak akcje.

 

W przypadku nowych ETFów należy jednak uważać na ryzyko walutowe, gdyż ich wartość zależy zarówno od koniunktury na giełdzie niemieckiej czy amerykańskiej, jak i kursów walut. Umocnienie złotego będzie działać na niekorzyść posiadaczy ETFów.

 

Więcej inforamcji o ETF-ach tutaj

 

Prospekt funduszu Multi Units Luxemburg - Lyxor ETF S&P500

Prospekt funduszu Multi Units Luxemburg - Lyxor ETF DAX

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Nowe ETFy na warszawskim parkiecie
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie