Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Victoria AOC - pytania o emisję akcji serii N - aktualizacja

NDo Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych zgłosili się inwestorzy, którzy obejmowali akcje serii N spółki Victoria AOC SA.

 

Spółka znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, nie prowadzi działalności operacyjnej. Subskrypcja akcji serii N zakończyła się w listopadzie 2010 r. 246 inwestorów subskrybowało i opłaciło 12.144.207 szt. akcji, jednak akcje te nie zostały zarejestrowane przez sąd. W związku z faktem, że termin rejestracji akcji serii N upłynął, SII zwróciło się do nowopowołanego zarządu spółki z pytaniami odnośnie zwrotu wkładów pieniężnych inwestorom bądź przedstawienia propozycji alternatywnych, a także oceny przez zarząd sytuacji finansowej spółki.

 

W dniu 30 maja 2011 r. Spółka przekazała odpowiedzi na nasze pytania w formie raportu bieżącego za pomocą systemu EBI:

 

VICTORIA: odpowiedzi na pytania SII

 

Zgodnie z raportem bieżącym w ciągu tygodnia Zarząd Spółki zwoła Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, w którego porządku obrad znajdzie emisja akcji rekompensująca akcjonariuszom, którzy subskrybowali i opłacili akcje serii N fakt niezarejestrowania przez sąd rejestrowy emisji akcji N. Decyzja co do objęcia nowoemitowanych akcji będzie należała do każdego z inwestorów indywidualnie. Akcjonariusze, którzy nie będą zainteresowani emisją "rekompensacyjną" mieliby otrzymać zwrot wkładów, które wnieśli na pokrycie ceny emisyjnej akcji serii N.

 

Raport podaje również informacje odnośnie bieżących działań obecnego Zarządu w sprawie regulowania pozostałych zobowiązań Spółki i przeprowadzanej gotówkowej emisji akcji serii R. Z uwagą będziemy oczekiwać realizacji zapowiedzi Zarządu. O rozwoju sytuacji w Spółce Victoria AOC będziemy informować.

 

Mariusz Kanicki

specjalista ds. interwencji i analiz
e-mail: mkanicki@sii.org.pl
tel: 071 332 95 60

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

Victoria AOC - pytania o emisję akcji serii N - aktualizacja