Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 19.05

 

 

W tygodniu zakończonym w czwartek 19 maja inwestorzy mogli po raz pierwszy wziąć udział w badaniu Indeks Nastrojów Inwestorów - nowym projekcie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

 

 

Wyniki INI wskazują pozytywno-neutralne przewidywania polskich inwestorów co do kierunku trendu na giełdzie w okresie najbliższych 6 miesięcy. Inwestorów, którzy oczekują wzrostów (byków) było aż 42,8%, a nastawionych neutralnie, czyli oczekujących dalszego trendu bocznego - 39,9%.

 

Ma to poparcie w aktualnej sytuacji rynkowej. Indeks blue-chipów WIG20 po wybiciu z średnioterminowej konsolidacji, powrócił w okolice wcześniejszego oporu na poziomie 2800 punktów (obecnie stanowiącego wsparcie). Dane makroekonomiczne nadal wskazują na wzrost gospodarczy i brak silnych przesłanek do zmiany trendu. Jednak inwestorzy nie zapominają o problemach zadłużeniowych, głównie krajów Strefy Euro.

 

Ponadto według wyników INI zaledwie co szósty inwestor oczekuje spadków na giełdzie w przyszłości (17,3%). Jest to odsetek zdecydowanie niższy niż w przypadku amerykańskiego odpowiednika INI - badania Sentiment Survey, publikowanego przez amerykańskie SII. W jego przypadku w ubiegłym tygodniu przeważały nastroje pesymistyczne. Niedźwiedzi, czyli inwestorów oczekujących trendu spadkowego na tamtejszej giełdzie, było aż 41,3% - najwięcej od wielu miesięcy. Udział ten systematycznie rósł od początku majowej korekty na rynkach. W amerykańskim badaniu byków i oczekujących braku zmian było odpowiednio 29,7% i 32%.

 

Wyniki INI z tygodnia zakończonego w czwartek 19 maja 2011 roku

Trend na giełdzie przez następne 6 miesięcy będzie:

 

 

 

Pamiętaj aby co tydzień oddać swój głos w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

Wystarczy jedno kliknięcie na www.sii.org.pl

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

20.06.2018, Newsroom

Mocna reakcja rynku na opublikowane sprawozdanie LiveChatu

20.06.2018, Newsroom

Mocna reakcja rynku na opublikowane sprawozdanie LiveChatu

Grupa LiveChat Software opublikowała raport za rok obrotowy zakończony 31 marca 2018 roku. W środę od rana kurs akcji spółki wyraźnie rośnie.

Zobacz więcej

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 19.05
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie