Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

GPW: Kwartalna korekta indeksów

 

GPW

 

Po sesji w dniu 17 czerwca 2011 r. zostanie przeprowadzona korekta kwartalna list uczestników indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80.

W wyniku korekty lista uczestników indeksu WIG20 nie ulegnie zmianie.


W indeksie mWIG40 akcje spółek KOGENERA, STALPROD oraz POLNORD zostaną zastąpione akcjami spółek OPTIMUS, CEDEC oraz CIECH.

 

W indeksie sWIG80 przeprowadzone zostaną następujące zmiany: nowe spółki: BANKBPH, KOGENERA, STALPROD, POLNORD oraz OPENFIN; spółki opuszczające indeks: OPTIMUS, CIECH, STALEXP, NEUCA oraz BBIZENNFI.

 

Podstawą wpisania spółek na listy uczestników indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 jest ranking tych indeksów sporządzony po ostatniej sesji kwietnia, w którym pod uwagę bierze się obroty za okres ostatnich 12 miesięcy i kapitalizację w wolnym obrocie na dzień rankingu. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki o zbyt małej liczbie akcji w wolnym obrocie, zakwalifikowane do segmentów MINUS 5 i LISTA ALERTÓW oraz znajdujące się w Strefie Niższej Płynności i w sytuacji szczególnej.

 

Portfele indeksów (po korekcie kwartalnej 17 czerwca 2011 r.):

WIG20

mWIG40

sWIG80

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

GPW: Kwartalna korekta indeksów
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie