Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

KNF: 250 tys. zł kary dla Eurocashu za naruszenie obowiązków informacyjnych

 

KNF

 


KNF jednogłośnie nałożyła na Eurocash SA karę pieniężną w wysokości 250 tysięcy złotych za naruszenie obowiązków informacyjnych spółki publicznej polegające na nieprzekazaniu opóźnionej w dn. 6 lipca 2010 r. (w trybie art. 57 ust. 1 ustawy o ofercie) informacji poufnej o uchwale zarządu spółki w sprawie:

  • podwyższenia kapitału zakładowego spółki w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem praw poboru dotychczasowych akcjonariuszy,
  • zmiany statutu spółki.

do publicznej wiadomości w dn. 22 lipca 2010 r, tj. w dniu podjęcia uchwały rady nadzorczej w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy i zmianę statutu spółki, gdyż z tym dniem ustała możliwość dalszego opóźnienia informacji poufnej.

KNF uznała, że zgodnie z art. 446 § 2 kodeksu spółek handlowych, decydujące znaczenie dla ważności uchwały zarządu spółki miała zgoda wyrażona przez radę nadzorczą uchwałą z dn. 22 lipca 2010 r. Zastrzeżenie zaś w uchwale rady nadzorczej dodatkowego warunku (w tym wypadku – zatwierdzenia prospektu emisyjnego przez KNF), czy terminu nie pozbawia zgody rady nadzorczej charakteru definitywnego, z uwagi na jednoznaczne brzmienie art. 17 § 2 kodeksu spółek handlowych.
 

 

Poza tym Komisja jednogłośnie zezwoliła Wola Info SA na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji) z dniem 20 marca 2011 r. oraz przekazała do publicznych konsultacji projekt wytycznych dotyczących „Zasad rozpatrywania reklamacji przez instytucje finansowe”. Celem wytycznych jest ujednolicenie zasad rozpatrywania reklamacji przez wszystkie instytucje finansowe nadzorowane przez KNF.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

KNF: 250 tys. zł kary dla Eurocashu za naruszenie obowiązków informacyjnych