Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grodno S.A. w drodze na NewConnect.

Szanowni Państwo,

W związku z planowanym na przełom I i II kwartału 2011 wprowadzeniem akcji Spółki Grodno S.A. (www.grodno.pl) na NewConnect, rozpoczynamy ofertę prywatną, której przedmiotem są akcje nowej emisji o wartości 8 mln PLN. W załączeniu znajduje się teaser oraz prezentacja które pozwolą Państwu dokonać wstępnej oceny atrakcyjność Spółki.
Grodno S.A. jest ogólnopolskim hurtowym dystrybutorem produktów elektrotechnicznych.  Spółka reprezentuje wieloletni, od 20 lat trwale rosnący biznes, który realizuje ekspansę zarówno w sprzyjającej koniunkturze gospodarczej jak i w czasach kryzysu podczas którego – w przeciwieństwie do notowanych na GPW konkurentów - Spółka kontynuowała rozwój sieci dystrybucji i poprawiała wyniki. Spółka funkcjonuje na mocno rozdrobnionym rynku, w którym chce odgrywać istotną istotną rolę konsolidacyjną. Posiada doświadczenie w akwizycjach (zrealizowane 2 transakcje) oraz w skutecznej restrukturyzacji kupowanych aktywów dystrybucyjnych. W chwili obecnej realizowana jest kolejna akwizycja – Spółka Grodno podpisała 7 stycznia 2011 r. umowę zakupu niezorganizowanej części przedsiębiorstwa ZPCHR "OSTEL" MICHAŁ OSTAFIŃSKI, posiadającego 6 punktów sprzedaży, która zostanie rozliczona w połowie lutego 2011 roku ze środków z emisji akcji. Dzięki transakcji powstanie nowy region wschodni, na obszarze w którym spółka do tej pory nie prowadziła działalności. W roku obrotowym kończącym się 31.03.2010 spółka osiągnęła przychód i zysk netto odpowiednio na poziomie  100,2 mln PLN oraz 2,8 mln PLN. Szacowany przychód i zysk netto za rok 2010 kończący się 31.03.2011 wynosi odpowiednio 125,7 mln PLN i 4,1 mln PLN.

Rolę Autoryzowanego Doradcy oraz Doradcy Transakcyjnego pełni PROFESCAPITAL Sp. z o.o.

W przypadku zainteresowania transakcją, prosimy o kontakt mailowy na poniższy adres w celu przesłania Memorandum Informacyjnego zawierającego szczegółowe informacje dotyczące Spółki i warunków emisji akcji.  Z uwagi na prywatny charakter oferty, Memorandum będzie numerowane i kierowane do nie więcej niż 99 osób. Warunkiem otrzymania Memorandum jest szacunkowe określenie kwoty inwestycji, przy czym minimalny poziom zaangażowania wynosi 36.000 PLN. Dystrybucja Memorandum Informacyjnego rozpocznie się 19 stycznia 2011 r.

W sprawie otrzymania Memorandum proszę o kontakt z:


Jadwiga Florczak
Starszy Analityk
Jadwiga.Florczak@profescapital.pl
tel. +48 697 629 064.

 

PLIKI DO POBRANIA:

Teaser_GRODNO_SA.pdf

Prezentacja_inwestycyjna_GRODNO_SA.pdf

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Grodno S.A. w drodze na NewConnect.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie