Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Od 3 stycznia 2011r sesja kończy się o 17.35, a obroty naliczane są jednostronnie

Istotne zmiany w przebiegu sesji giełdowej i prezentacji wyników notowań od początku roku 2011

1) Harmonogram sesji od nowego roku:

Notowania w systemie notowań ciągłych z wyłączeniem instrumentów pochodnych oraz obligacji odbywać się będą według nowego harmonogramu:

 godz. 8.00 – 9.00  Faza przed otwarciem (przyjmowanie zleceń na otwarcie)
 godz. 9.00  Otwarcie (określanie kursu na otwarciu)
 godz. 9.00 – 17.20  Faza notowań ciągłych
 godz.17.20 – 17.30  Faza przed zamknięciem (przyjmowanie zleceń na zamknięcie)
 godz. 17.30  Zamknięcie (określanie kursu na zamknięciu)
 godz. 17.30 – 17.35  Dogrywka

 

Najistotniejsza zmiana to wydłużenie fazy notowań ciągłych. Faza notowań ciągłych zarówno dla dla akcji jak i innych instrumentów rynku kasowego, w tym obligacji, będzie trwała do godziny 17.20 czyli o 70 minut dłużej niż dotychczas.

 

Na rynku akcji czas dogrywki zostanie skrócony do 5 minut. Po zakończeniu sesji nie będzie organizowana faza przyjmowania zleceń na następną sesję.

 

Na rynku obligacji dogrywka nie będzie przeprowadzana. Po zakończeniu sesji utrzymana będzie faza przyjmowania zleceń na następną sesję.

 

Na rynku instrumentów pochodnych faza notowań ciągłych będzie się rozpoczynać tak jak dotychczas, czyli o godz. 8.30, natomiast dalszy przebieg notowań będzie przebiegał wg harmonogramu określonego w tabeli powyżej.

 

Szczegóły w Uchwale Nr 933/2010 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 24 września 2010 r. (dostępnej ze strony głównej www.gpw.pl)

 


2) Zmiana sposobu ustalania i publikowania wartości obrotów

 

Od pierwszej sesji 2011 roku ulegnie zmianie sposób ustalania i publikowania wartości obrotów instrumentami finansowymi notowanymi na GPW. Zgodnie z nowymi zasadami wartość obrotów będzie obliczana jednostronnie, tj. według wartości transakcji (obecnie sumowana jest wartość kupna i sprzedaży).


Zmiana dotyczy w szczególności danych podawanych w Strumieniu Informacji Rynkowych systemu transakcyjnego WARSET, na stronach internetowych oraz w innych publikacjach, takich jak Ceduła, biuletyny okresowe, publikacje okolicznościowe.

 

Wprowadzenie powyższych zmian ma na celu dostosowanie prezentacji informacji w zakresie wartości obrotu instrumentami finansowymi notowanymi na GPW do standardów międzynarodowych.


W celu utrzymania porównywalności danych bieżących z danymi historycznymi, Giełda rekomenduje uczestnikom rynku giełdowego (biurom i domom maklerskim, dystrybutorom informacji, inwestorom giełdowym) przeliczenie danych historycznych.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie