Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Opracuj strategię inwestycyjną, weź udział w konkursie i wygraj ciekawe nagrody!

Zlecenia specjalne: Trailing stop, OTO, OCO – czyli rewolucja

w inwestowaniu na giełdzie!

 

Rynek giełdowy staje się coraz bardziej dynamiczny i rozwinięty. Inwestując, cały czas musimy być zalogowani do systemu transakcyjnego, aby śledzić, lub choćby tylko zerknąć od czasu do czasu na notowania giełdowe i informacje z rynku. Stały dostęp do systemu daje nam też poczucie niezbędnego komfortu, że w razie potrzeby możemy szybko zareagować i złożyć zlecenie nie żałując potem, że mogliśmy uniknąć strat, lub skorzystać ze świetnej okazji, gdybyśmy tylko … akurat wtedy mieli dostęp do komputera. Tylko, że to wyczerpujące zajęcie, często stresujące psychicznie.

Dlatego potrzebujemy rozwiązań, które najtrudniejszą i jednocześnie żmudną część tej pracy wykonają za nas. Idealny będzie system, który śledzi notowania giełdowe i samodzielnie reagując na sytuację, automatycznie składa zlecenia zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi, opartymi na naszej strategii inwestycyjnej.

Ten komfort inwestowania zapewnia nam od 23 listopada 2010 r. Dom Maklerski ING. Unikalne rozwiązanie, polegające na umieszczeniu zleceń na serwerach Domu Maklerskiego ING sprawia, że po złożeniu zlecenia można wyłączyć swój komputer, przestać martwić się o sytuację rynkową i zająć się czymś bardziej przyjemnym. System Domu Maklerskiego ING automatycznie po spełnieniu zadanego warunku wykona odpowiednie działanie np. w zależności od kursu, lub od realizacji jednego zlecenia wyśle na giełdę kolejne zlecenie, zmodyfikuje limit zlecenia lub po realizacji jednego zlecenia anuluje inne zlecenie.

 

Dom Maklerski ING jako pierwszy i jedyny w Polsce, udostępnił klientom detalicznym inwestującym na GPW w swym systemie transakcyjnym SidomaOnLine zlecenia specjalne, do których zaliczamy:


 • Trailing stop (zlecenie ze stopem kroczącym) – inwestor określa warunek aktywacji zlecenia, jako określoną procentowo, lub kwotowo zmianę kursu w górę (zlecenie kupna) lub w dół (zlecenie sprzedaży) od kursu odniesienia. Gdy kurs papieru zmienia się w kierunku preferowanym przez inwestora, system automatycznie modyfikuje limit aktywacji zlecenia. W praktyce oznacza to ustawienie ruchomego limitu stop-loss, który sam podąża za zmianą kursu, chroniąc osiągnięty zysk, a jednocześnie zabezpieczając przed nadmierną stratą;
 • OTO (jedno zlecenie uruchamia drugie) – w jego skład wchodzą dwa powiązane ze sobą zlecenia. Jeżeli zlecenie podstawowe zostanie zrealizowane w całości, wtedy zlecenie podrzędne zostanie aktywowane i wysłane na giełdę;
 • OCO (jedno zlecenie anuluje drugie) – w jego skład wchodzą dwa powiązane ze sobą zlecenia. Jeżeli dla jednego ze zleceń (któregokolwiek z dwóch) limit aktywacji zostanie osiągnięty, zostanie ono aktywowane i wysłane przez system na giełdę, natomiast drugie ze zleceń zostanie automatycznie anulowane.

 

Na czym to dokładnie polega i czy będzie akurat dla mnie przydatne? Nie zadręczaj się takimi pytaniami. Jeżeli masz wątpliwości, lub „nie czujesz tego”, na początek zapoznaj się z opisami działania zleceń specjalnych i animowanymi prezentacjami pokazującymi na realnych przykładach ich niepowtarzalne możliwości. Opisy i prezentacje dostępne są na stronie Domu Maklerskiego ING.

Korzystanie ze zleceń specjalnych nie jest obarczone dodatkowymi opłatami, ani nie wymaga załatwiania żadnych dodatkowych formalności. Wystarczy zgodnie opracowaną strategią, przewidywaniami rozwoju sytuacji i akceptowanym ryzykiem, złożyć jedno ze zleceń specjalnych, lub kilka z nich łącznie jeżeli chcemy zrealizować bardziej skomplikowaną strategię,  a potem spokojnie czekać. Jeżeli do tego zdefiniujemy w systemie powiadomienie na SMS lub email o realizacji i/lub anulatach zleceń – co Dom Maklerski ING także umożliwia - mamy pełny komfort inwestowania.

 

Podsumujmy jakie korzyści możemy osiągnąć korzystając ze zleceń specjalnych:

 • możliwość zwiększenia generowanych zysków dzięki automatyzacji strategii inwestycyjnych i ich realizacji nawet bez dostępu do komputera,
 • znaczna oszczędność czasu, ponieważ system sam śledzi rynek, a dzięki temu inwestowanie staje się prostsze,
 • możliwość stosowania nowych strategii inwestycyjnych, do tej pory niedostępnych w Polsce, umożliwiających lepsze zarządzanie kapitałem oraz ryzykiem i znacznie ułatwiających inwestowanie.

 

Zlecenia specjalne można składać na:

 • wszystkie kontrakty terminowe,
 • akcje spółek kwalifikowanych do indeksów WIG20 i mWIG40.

 

Konkurs!


SII wspólnie z Domem Maklerskim ING organizują konkurs, którego celem jest opracowanie strategii inwestycyjnej, możliwej do zastosowania za pomocą zleceń specjalnych. Głównym kryterium wyboru będzie skuteczne i praktyczne wykorzystanie zleceń specjalnych, a spośród autorów najciekawszych prac zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły konkursu na stronie Domu Maklerskiego ING.

Konkurs !


SII wspólnie z Domem Maklerskim ING organizują konkurs, którego celem jest opracowanie strategii inwestycyjnej, możliwej do zastosowania za pomocą zleceń specjalnych. Głównym kryterium wyboru będzie skuteczne i praktyczne wykorzystanie zleceń specjalnych, a spośród autorów najciekawszych prac zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe:

 

 • Nagroda główna: Notebook Sony Vaio VPCEE3S1E W7HP, przekątna ekranu: 15,5 cala, RAM: 4 GB, dysk 500 GB.
 • 2 nagrody wyróżnione: Netbok Acer Aspire One D260 W7S
 • 3 nagrody dodatkowe: W skład każdej wchodzą: Pakiet Microsoft Office 2010 dla Użytkowników Domowych i Uczniów + Kaspersky Internet Security 2011.

 

Szczegółowe warunki konkursu z Regulaminem na stronie Domu Maklerskiego ING.

Opisy i animowane prezentacje


Na stronie Domu Maklerskiego ING znajdują się szczegółowe opisy zasad działania zleceń specjalnych, wraz z sugestywnymi, animowanymi prezentacjami pokazującymi ich niepowtarzalne możliwości na praktycznych przykładach wykonanych w systemie transakcyjnym.

Promocja!


Pragnąc zachęcić inwestorów do wypróbowania zleceń specjalnych i przekonania się o ich przydatności w praktyce, Dom Maklerski ING wprowadził specjalną obniżkę prowizji dla zleceń specjalnych na następujących warunkach:

 • 6 złotych za kontrakt terminowy na indeks WIG20,
 • 0,15 % na akcje z zachowaniem prowizji minimalnej,
 • obniżka polega na zwrocie na rachunek Klienta nadwyżki prowizji pobranej w transakcji w stosunku do promocyjnej stawki promocyjnej. Zwrot nadwyżki prowizji odbywa się w dniu rozliczenia transakcji,
promocja obowiązuje do dnia 31 stycznia 2011 r.

Opinie inwestorów, którzy już skorzystali ze zleceń specjalnych:

 

„Gratuluję pomysłu, zlecenia tego typu pozwolą mi na zastosowanie bardziej skomplikowanych strategii inwestycyjnych. Czekałem na takie rozwiązanie”

„Jestem pod wrażeniem zastosowanego rozwiązania. Na coś takiego czekałem. Gratuluję!!!”

„Nareszcie znalazłem zlecenia które są stosowane na zagranicznych platformach i na rynku forex. Tego typu zlecenia ułatwią inwestowanie, dzięki nim nie muszę ciągle obserwować rynku. System sam pilnuje warunków mojej strategii. Gratuluję i czekam na kolejne”

Szkolenia


Dom maklerski ING prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem internetowe szkolenia z działania i wykorzystania zleceń specjalnych w praktyce. Szkolenia prowadzone są na żywo, w trakcie sesji, na realnych zleceniach. O tym, że warto spróbować świadczą opinie uczestników:

„Świetne”, „Bardzo przydatne”, „Podoba mi się ta forma szkolenia”, „Bardzo dobre”

„Szkolenie rozwiało moje wątpliwości. Uzyskałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania”

„Szkolenie oceniam wysoko. Pan Sławek posiada szeroka wiedzę na temat inwestowania. Dziękuję”

„Bardzo dobrze przeprowadzone szkolenie, merytoryczne”

„Szkolenie jest prowadzone przystępnie, a jednocześnie fachowo”

Zapisy na szkolenia na stronie Domu Maklerskiego ING.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Opracuj strategię inwestycyjną, weź udział w konkursie i wygraj ciekawe nagrody!