Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Słownik polsko-angielski. Giełda i rynki kapitałowe

Słownik pol-ang Giełda i rynki kapitałoweSłownik polsko-angielski. Giełda i rynki kapitałowe
Joanna Miler-Cassino

Oprawa miękka, liczba stron 230
Cena: 49,90 zł  39,90 zł (rabat dla członków SII: -20%)
Wydawnictwo PWN, Warszawa 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

Słownik zawiera około 4 000 aktualnych i najczęściej używanych terminów z zakresu polskiej giełdy papierów wartościowych oraz rynków kapitałowych wraz z ich angielskimi odpowiednikami. Zbiór haseł był wzbogacany stopniowo wraz z rozwojem w Polsce rynku kapitałowego i jego instytucji oraz  powstawaniem nowych terminów, określających zawierane tam transakcje i rodzaje walorów.

W odróżnieniu od innych, dostępnych obecnie publikacji tego typu, które stanowią często przekład dzieł obcojęzycznych i zawierają terminy obce naszemu systemowi obrotu na rynkach kapitałowych, słownik ten odnosi się do instytucji oraz papierów wartościowych funkcjonujących na polskiej giełdzie papierów wartościowych oraz na polskim rynku kapitałowym. Zawiera terminy prawne z zakresu obrotu papierami wartościowymi, typowe wyrażenia i zwroty powszechnie stosowane w obrocie giełdowym w naszym kraju, a także określenia potoczne i żargonowe.

Zbiorem terminologii zawartej w słowniku będą z pewnością zainteresowani tłumacze – właśnie z myślą o nich powstawał ten projekt, ale może się on okazać przydatny także tym wszystkim, którym nieobce są zagadnienia rynków kapitałowych – pracownikom instytucji finansowych w kraju i za granicą, inwestorom, przedsiębiorcom, studentom kierunków ekonomicznych.

Część słownikowa została uzupełniona dodatkowymi materiałami, m.in. spisem polskich i międzynarodowych instytucji finansowych, listą indeksów giełdowych oraz przykładami żargonu giełdowego.

 

Patroni medialni:

 

Parkiet          SII

 

 

Dla wszystkich członków SII 20% zniżki na książki z dziedziny ekonomii wydane przez PWN!

Link prowadzący do strony z rabatami: http://sii.pwn.pl/

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Słownik polsko-angielski. Giełda i rynki kapitałowe
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie