Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Deklaracja udziału w NWZ Spółki VENO SA w dniu 7 września 2010 r.

Szanowni Państwo,

 

Zarząd Spółki VENO S.A. zwołał na dzień 7 września 2010 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w siedzibie Kancelarii Notarialnej Krzysztofa Buka w Warszawie przy ul. Grochowskiej 280 lok. 10 o godz. 11:00.

 

Porządek obrad NWZ obejmuje m. in. uchwałę w sprawie podjęcia działań zmierzających do dokonania podziału Spółki oraz uchwały w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej.

 

NWZ zostało zwołane zgodnie z żądaniem akcjonariuszy BLUMERANG PRE IPO S.A. oraz SEPPI INVESTMENT Ltd., którzy łącznie posiadają akcje reprezentujące 6,7% kapitału zakładowego VENO S.A. Wnioskodawcy zaproponowali podział Spółki poprzez przeniesienie wszystkich aktywów inwestycyjnych posiadanych przez VENO S.A., poza aktywami związanymi bezpośrednio z projektem biznesowym mającym na celu budowę samochodu sportowego, do spółki CARBON INVEST S.A., w zamian za akcje wydane przez CARBON INVEST S.A. obecnym akcjonariuszom VENO S.A.

 

Wydzielenie z VENO S.A. aktywów finansowych będzie miało istotne znaczenie dla dalszego modelu funkcjonowania Spółki. Zachęcamy wszystkich akcjonariuszy do uczestnictwa w NWZ osobiście lub przez pełnomocnika. Osoby zainteresowane udzieleniem pełnomocnictwa prosimy o indywidualny kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Prawo ucczestnictwa w NWZ mają osoby będące akcjonariuszami Spółki na 16 dni przed datą NWZ, to jest w dniu 22 sierpnia 2010 r. Zwracamy jednak uwagę, że 22 sierpnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), w praktyce więc akcje muszą być zapisane na rachunku inwestycyjnym w piątek, 20 sierpnia. W celu rejestracji na NWZ należy złożyć w biurze maklerskim dyspozycję wystawienia imiennego zaświadczenia do udziału w walnym zgromadzeniu w nieprzekraczalnym terminie do 23 sierpnia włącznie. Nie ma obowiązku odbierania z biura maklerskiego oryginału imiennego zaświadczenia i przedstawiania go przed rozpoczęciem obrad walnego zgromadzenia, wystarczy złożyć zlecenie telefonicznie. Wzory pełnomocnictw zostaną przygotowane i dostarczone w odpowiednim czasie przez Stowarzyszenie.

 

W chwili obecnej udzielenie pełnomocnictwa zadeklarował akcjonariusz posiadający akcje reprezentujące 1,65% kapitału zakładowego VENO S.A. W przypadku dalszego zwiększania liczby głosów wykonywanych na podstawie udzielanych pełnomocnictw nie wykluczamy zawiązania formalnego porozumienia akcjonariuszy.

 

Czekamy na Państwa komentarze i opinie.

 

Paweł Wielgus
Dyrektor ds. Prawnych
e-mail: pwielgus@sii.org.pl
tel: 071 332 95 66

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie