Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Grupa Agroliga planuje debiut na NewConnect.

 

 

Grupa Agroliga przedstawia wstępne wyniki za pierwsze półrocze 2010 roku

 

Grupa firm Agroliga ogłosiła wstępne wyniki za pierwsze półrocze 2010 roku. Zysk netto przedsiębiorstwa zwiększył się 3 krotnie w porównaniu z 2009 rokiem i wyniósł 297 tysięcy EUR, EBITDA wzrosła  2,3 razy – i osiągnęła 383 tys. EUR, przy 2-krotnym wzroście sprzedaży  - do 1 mln 666 tys. EUR. Dane finansowa są przedstawione w raporcie za pierwsze półrocze 2010 roku.

 

Okres wiosenny jest tradycyjnie okresem zwiększonych kosztów w przedsiębiorstwach rolniczych. Jednakże Agrolidze udało się uniknąć negatywnych skutków pierwszego półrocza 2010 roku i uzyskanie dodatnich wskaźników finansowych. Powodem tego, była produkcja zakładów olejowych, które rozpoczęły pracę w 2009 roku i w pierwszych miesiącach 2010 roku udział zakładów olejowych w łącznej sprzedaży Grupy Agroliga wyniósł 70%.

 

W pierwszym półroczu 2010 roku znaczące pozytywne zmiany zaszły w produkcji mleka. Udoje mleka wzrosły o 96% i średni udój z krowy wyniósł 13,53 litrów dziennie, podczas kiedy w tym samym okresie 2009 roku wyniósł 6,9 litrów dziennie. W tym roku wolumen produkcji mleka wzrósł o 72%.

 

----------------------------------------------

 

Grupa Firm Agroliga działa w sektorze rolno-spożywczym od  1992 roku. Przedsiębiorstwo produkuje szeroki spektrum zbóż, produkuje olej słonecznikowy i mleko. Agroliga uprawia zboża na obszarze 5,5 tysięcy ha w obwodzie Charkowskim. Zdolności produkcyjne zakładów olejowych wynoszą – 20 tyś ton rocznie. Stado krów mlecznych liczy ponad 500 głów. Agroliga – jest pierwsza firmą średniej wielkości , która rozpoczęła procedurę wejścia na rynek NewConnect WGPW.  

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Grupa Agroliga planuje debiut na NewConnect.
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie