Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Relacja z ZWZA NEUCA S.A.

Szanowni Państwo,

 

W dniu 14 czerwca 2010 roku, Piotr Cieślak reprezentując Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wziął udział w ZWZ Spółki Neuca S.A. Reprezentant SII, obok głównego udziałowca spółki – Pana Kazimierza Herby, był jedynym obecnym akcjonariuszem podczas niniejszego ZWZ.

 

Główne punkty porządku obrad:

 

  • Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki w 2009r.
  • Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej z działalności w 2009r.
  • Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za 2009r.
  • Podjęcie uchwały w sprawie podziału zysku za rok 2009, przeniesienie zysków z lat 2008-2007 na wypłatę dywidendy, ustalenia dnia dywidendy i dnia wypłaty dywidendy.
  • Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej NEUCA za 2009r.
  • Podjęcie uchwał w sprawie udzielenia członkom organów Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w 2009 r.
  • Podjęcie uchwał w sprawie zmiany treści Regulaminu Walnego Zgromadzenia i Regulaminu Rady Nadzorczej.

 

 

Podczas Walnego Zgromadzenia przedstawiciel Stowarzyszenia zadawał pytania dotyczące sytuacji finansowej, płynności spółki, a także jej zdolności do realizacji zobowiązań. Ponadto poruszył temat wyników finansowych spółki zależnej Prosper, synergii wynikających z połączenia z firmą Prosper oraz prognoz Grupy Neuca na rok 2010.

 

Zarząd firmy Neuca udzielił odpowiedzi na postawione pytania, wyrażając opinię, że spółka mimo dość wysokiego zadłużenia nie ma żadnych problemów z jego regulowaniem. W przypadku prognoz finansowych zawartych w raporcie rocznych Zarząd potwierdził, że spodziewa się, że całość wyniku będzie pochodzić z działalności operacyjnej, związanej z biznesem podstawowym spółki.  Zarząd spółki wyraził także opinie, że wypłata dywidendy w żaden sposób nie wpłynie na możliwość realizowania przez spółkę zobowiązań, czy też realizowania inwestycji.

 

Podczas obrad, przedstawiciel SII zadał również pytania dotyczące gwarancji udzielonej pod koniec 2009 roku Neuce przez spółkę Prosper, a konkretnie pytania dotyczyły sposobu ujęcia bilansowego tego zdarzenia, a także uwzględnienia ewentualnych prowizji od gwarancji. Podczas obrad Zarząd nie udzielił precyzyjnej informacji, niemniej na wniosek SII zobowiązał się, że udzieli odpowiedź na piśmie (znajduje się on w załączniku pod sprawozdaniem z niniejszego ZWZA).

 

Prezes spółki Neuca wypowiedział się także na temat przyszłych synergii wynikających z połączenia z Prosperem. Zarząd liczy, ze w skali roku przejęcie przełoży się na wielomilionowe oszczędności w ramach Grupy.

 

Przedstawiciel SII wstrzymał się przy glosowaniu nad większością uchwał. Z kolei poparł uchwałę dotyczącą dywidendę.

 

Neuca.PDF

 

Piotr Cieślak

pcieslak@sii.org.pl

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Logo SII