Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Trader Vic II

Trader Vic IITrader Vic II

Victor Sperandeo

Wydawnictwo Wolters Kluwer

Warszawa 2010

SII poleca!!

Piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych książek o analizie technicznej!!

 

Trader Vic II jest kontynuacją, a dokładniej pogłębieniem i rozszerzeniem pierwszej części książki, która została uznana za jedną z najcenniejszych pozycji dotyczących inwestowania. Sperandeo zwraca uwagę przede wszystkim na to, jak ważne jest kierowanie się w swoich inwestycjach stałymi zasadami. Przedstawia reguły postępowania na rynku oraz narzędzia pomocne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, począwszy od sztuki spekulacji, poprzez analizę fundamentalną i techniczną, na psychologii kończąc. „Trader…” zawiera również główne teorie głoszone przez ekspertów oraz uzasadnienie autora, dlaczego uważa je za przesądy i wypaczenia, które utrudniają podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Autor pokusił się również o wymienienie cech osobowości potrzebnych dealerowi oraz udzielenie wskazówek dotyczących tego, jak radzić sobie ze stresem. Książka ta jest cenna zarówno dla  początkujących inwestorów, jak i zawodowych dealerów oraz analityków giełdowych, chociażby z tego względu, że zawiera opis narzędzi używanych przez Sperandeo podczas niemal 30 – letniej praktyki, uznanych przez niego za najcenniejsze. Z lektury tej pozycji jasno wynika jednak, że inwestowanie na rynku wciąż  jest bardziej sztuką niż nauką (Natalia Chudzińska,SII).

 

Członkowie SII przy zakupie tej książki otrzymują 5 % zniżki!

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Trader Vic II
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie