Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Trader Vic II

Trader Vic IITrader Vic II

Victor Sperandeo

Wydawnictwo Wolters Kluwer

Warszawa 2010

SII poleca!!

Piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych książek o analizie technicznej!!

 

Trader Vic II jest kontynuacją, a dokładniej pogłębieniem i rozszerzeniem pierwszej części książki, która została uznana za jedną z najcenniejszych pozycji dotyczących inwestowania. Sperandeo zwraca uwagę przede wszystkim na to, jak ważne jest kierowanie się w swoich inwestycjach stałymi zasadami. Przedstawia reguły postępowania na rynku oraz narzędzia pomocne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, począwszy od sztuki spekulacji, poprzez analizę fundamentalną i techniczną, na psychologii kończąc. „Trader…” zawiera również główne teorie głoszone przez ekspertów oraz uzasadnienie autora, dlaczego uważa je za przesądy i wypaczenia, które utrudniają podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Autor pokusił się również o wymienienie cech osobowości potrzebnych dealerowi oraz udzielenie wskazówek dotyczących tego, jak radzić sobie ze stresem. Książka ta jest cenna zarówno dla  początkujących inwestorów, jak i zawodowych dealerów oraz analityków giełdowych, chociażby z tego względu, że zawiera opis narzędzi używanych przez Sperandeo podczas niemal 30 – letniej praktyki, uznanych przez niego za najcenniejsze. Z lektury tej pozycji jasno wynika jednak, że inwestowanie na rynku wciąż  jest bardziej sztuką niż nauką (Natalia Chudzińska,SII).

 

Członkowie SII przy zakupie tej książki otrzymują 5 % zniżki!

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Trader Vic II