Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Trader Vic II

Trader Vic IITrader Vic II

Victor Sperandeo

Wydawnictwo Wolters Kluwer

Warszawa 2010

SII poleca!!

Piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych książek o analizie technicznej!!

 

Trader Vic II jest kontynuacją, a dokładniej pogłębieniem i rozszerzeniem pierwszej części książki, która została uznana za jedną z najcenniejszych pozycji dotyczących inwestowania. Sperandeo zwraca uwagę przede wszystkim na to, jak ważne jest kierowanie się w swoich inwestycjach stałymi zasadami. Przedstawia reguły postępowania na rynku oraz narzędzia pomocne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, począwszy od sztuki spekulacji, poprzez analizę fundamentalną i techniczną, na psychologii kończąc. „Trader…” zawiera również główne teorie głoszone przez ekspertów oraz uzasadnienie autora, dlaczego uważa je za przesądy i wypaczenia, które utrudniają podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Autor pokusił się również o wymienienie cech osobowości potrzebnych dealerowi oraz udzielenie wskazówek dotyczących tego, jak radzić sobie ze stresem. Książka ta jest cenna zarówno dla  początkujących inwestorów, jak i zawodowych dealerów oraz analityków giełdowych, chociażby z tego względu, że zawiera opis narzędzi używanych przez Sperandeo podczas niemal 30 – letniej praktyki, uznanych przez niego za najcenniejsze. Z lektury tej pozycji jasno wynika jednak, że inwestowanie na rynku wciąż  jest bardziej sztuką niż nauką (Natalia Chudzińska,SII).

 

Członkowie SII przy zakupie tej książki otrzymują 5 % zniżki!

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Trader Vic II