Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Glen Arnold "Inwestowanie w wartość"

Inwestowanie w wartośćInwestowanie w wartość
Glen Arnold

Oprawa miękka, liczba stron 363
Cena: 69 zł  55,20 zł (rabat dla członków SII: -20%)
Wydawnictwo PWN, Warszawa 2010

 

 

 

 

 

 

 

 

Publikacja ta dedykowana jest szczególnie osobom traktującym giełdę papierów wartościowych jako miejsce inwestycji, a nie spekulacji oraz tym, którzy chcą samodzielnie i efektywnie zarządzać swoim portfelem. Autor silnie podkreśla przewagę inwestorów indywidualnych nad profesjonalnymi w zarządzaniu kapitałem, jednocześnie uznając analizę techniczną i makroekonomiczną za nieskuteczne metody pomnażania kapitału. W inwestowaniu liczy się dla niego przede wszystkim wartość spółki, której powierza swój kapitał. Z tej pozycji można dowiedzieć się, jak prawidłowo określić rzeczywistą cenę firmy i uzyskać z niej jak najwyższą stopę zwrotu. Książka oparta jest na przykładach i doświadczeniach inwestorskich, nie skupiając się na wywodach naukowych, ponieważ autor (profesor Uniwersytetu Salforda) uznaje, iż współczesne teorie inwestycyjne mają ograniczoną wartość praktyczną. Głównym celem publikacji jest przedstawienie podstawowych koncepcji oraz praktycznych metod podejmowania decyzji inwestycyjnych. W poszczególnych rozdziałach autor w syntetyczny sposób prezentuje fundamentalne i ponadczasowe zasady stosowane przez największych giełdowych guru, takich jak: Peter Lynch, John Neff, Benjamin Graham, Philip Fisher, Warren Buffett oraz Charles Munger. (Magdalena Głuska, SII)

 

Dla wszystkich członków SII 20% zniżki na książki z dziedziny ekonomii wydane przez PWN!

Link prowadzący do strony z rabatami: http://sii.pwn.pl/

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Glen Arnold "Inwestowanie w wartość"
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie