Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX

 

INDEX to grupa pasjonatów szeroko rozumianej tematyki rynków finansowych. Zrzeszamy ludzi o zainteresowaniach od makroekonomii przez analizę ilościową i fundamentalną po bankowość. Wśród nas są zarówno studenci pierwszego roku, którzy dopiero szukają swojej drogi kariery,  jak i osoby o zaawansowanej wiedzy potwierdzonej np. licencją maklera papierów wartościowych. Naszym podstawowym celem jest zarówno poszerzanie wiedzy poprzez różnego rodzaju szkolenia i konferencje, jak też wymiana poglądów podczas cotygodniowych spotkań.


To co nas wyróżnia, to przede wszystkim renoma budowana nieprzerwanie od 1999r. poprzez naszą aktywność, zaangażowanie, organizację i wiedzę. Wychodzimy ze swoją działalnością poza mury Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a nasza marka „INDEX” jest rozpoznawalna w Małopolsce, a szczególnie w największym w Polsce, krakowskim środowisku akademickim i na małopolskim rynku pracy.

Sukcesy KNRK „INDEX”
Członkowie koła są aktywnymi uczestnikami rynku. Nabytą wiedzę teoretyczną wykorzystują w praktyce nierzadko osiągając spektakularne sukcesy. Reprezentanci KNRK „INDEX” zwyciężyli m.in. w międzynarodowym konkursie Euromanager uprzednio wygrywając etapy lokalne. W sukces przekuta została praca członków koła w konkursie Global Management Challenge, którzy zwyciężyli w rywalizacji finałowej w Lizbonie w 2005 roku. W 2010 roku nasz zespół zajął II miejsce w polskiej edycji CFA Institute Global Investment Research Challenge organizowanym przez CFA Society of Poland. Dwoje naszych członków zostało uhonorowanych tytułem „Lidera rynku kapitałowego” przez Fundację im. Lesława Pagi. Wśród członków naszego koła jest już paru posiadaczy licencji maklerskiej. Osiągnięć i sukcesów będzie jeszcze więcej bo w ramach INDEXu działają obecnie 2 grupy przygotowujące się do egzaminów na maklera oraz ubiegające się o tytuł doradcy inwestycyjnego.

Nasza działalność

Przez blisko 11 lat nieprzerwanej działalności udało nam się zorganizować mnóstwo imprez poświęconych szerzeniu wiedzy z zakresu rynków finansowych.

 

„Spotkania na parkiecie”
Każdego miesiąca gościmy w reprezentacyjnej auli uczelni znakomite postaci blisko związane z rynkiem finansowym. Naszymi wykładowcami byli m.in.

  • Ludwig Sobolewski – prezes Zarządu GPW S.A.
  • Maciej Reluga - główny ekonomista BZ WBK
  • Wiesław Rozłucki – były prezes Zarządu GPW S.A.
  • Wojciech Białek – analityk CDM Pekao S.A.


Organizowanie konferencji naukowych i debat rektorskich, czyli m.in. Maraton Walutowy (2008), Krakowskie Targi Finansowe (2009) i Maraton przez Gospodarkę Światową (2010), gdzie gościliśmy m.in.:

  • Ryszarda Petru – główny ekonomista BRE Banku,
  • prof. Andrzeja Sławińskiego – ówczesnego członka RPP,
  • Marcina Kiepasa – analityka XTB


Przeprowadzanie szkoleń z uznanymi instytucjami zarówno polskimi i zagranicznymi:

  • Akademia Alior Banku – Szkolenie z Analizy Technicznej ( Teoria Dow’a, Formacje, Świece Japońskie, Średnie i Oscylatory, Systemy transakcyjne, Zarządzanie Pozycją, Psychologia Giełdowa)
  • Warsztaty PwC – Analiza Fundamentalna (wyceny i IPO)

 

Cotygodniowe spotkania dla członków i sympatyków Koła mające na celu analizę bieżącej sytuacji rynkowej. Prowadzone są zarówno przez członków koła, pracowników Katedry Rynku Kapitałowego jak i zapraszanych gości spoza uczelni. Podczas tych spotkań uczestnicy mają możliwość do wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce m.in. poprzez rozwiązywanie case’ów, dyskusje z praktykami rynkowymi

I wiele innych…

Wiecej informacji na stronie: www.index.uek.krakow.pl

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX