Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Szkolenie: Jak wykorzystać raje podatkowe – konkretnie!

 

W najbliższą sobotę 10 kwietnia 2010 r odbędzie się seminarium "Jak wykorzystać raje podatkowe – konkretnie!". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Warszawie w siedzibie Fundacji Edukacji Ekonomicznej mieszczącej się na ul. Kopernika 30.

 

Prelekcję dla uczestników seminarium poprawadzi - Lutz Winter, niemiecki przedsiębiorca, doradca podatkowy, specjalista w dziedzinie rajów podatkowych. Właściciel Winter Consulting, współwłaściciel Tepuy Inversiones C.A. and Los Corsarios C.A. Działa na największych rynkach światowych, a także w takich krajach jak Venezuela, Cuba czy Egypt. Doskonale zna prawo międzynarodowe i swą wiedzę wykorzystuje w praktyce.

 

Program Seminarium

 

9.00 – 10.00 Rejestracja uczestników
  Seminarium zostanie uroczyście rozpoczęte przez prezesów Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego, organizatora seminarium.

10.00 – 11.30
 

Lutz Winter

 

Raje Podatkowe – informacje wstępne

Czym są właściwie raje podatkowe i czemu służą? Czym się charakteryzują. Sposoby wykorzystywania rajów podatkowych przez inwestorów. Walka FATF z rajami podatkowymi, biała, szara i czarna lista OECD. Jaka jest obecnie sytuacja rajów podatkowych.

  
Przerwa 15 minut

 

11.45 – 13.15

 

Lutz Winter

 

 

Co, gdzie ile, w jaki sposób?

Czym charakteryzują się poszczególne raje podatkowe. Jakie są progi wejścia. Wyspy Bahama, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Dubaj, Gibraltar. Przywileje niecodziennych podmiotów gospodarczych: Trust typu Liechtenstein, Holding Company 1929, Spółka reasekuracyjna Captive Counter – Insurance, Finansowa spółka holdingowa SOPARFI, Spółka inwestycyjna SICA, Fundusze inwestycyjne (SICAV, SICAF). Sposoby działania: Sekurytyzacja za pomocą SPV, Prywatny Fundusz inwestycyjny SIF, Rodzinna spółka zarządzająca aktywami SPF I wiele wiele innych konkretów.

 

  Przerwa 75 minut

 

14.30 – 16.00

 

Lutz Winter

 

 

Ograniczenia i możliwości

Rodzaje koncesji Koncesje w rejonach offshore, jak prowadzi się bank Offshore, Operacje na rynku walut Forex oraz Prowadzenie gier losowych lub kasyna. Kryteria wyboru odpowiedniej firmy prawnej, kryteria wyboru miejsca i formy prawnej działalności specjalne formy spółek: gotowe i na wynajem.

   
  Przerwa 15 minut

 

16.15 – 17.45

 

Lutz Winter

 

 

Jak się bronić, gdy ktoś znalazł się w polu widzenia inspektorów skarbowych?

Wychodzicie oczywiście z założenia, że nawet jak nie korzystacie z rajów podatkowych, wam nie może się nic przydarzyć. Załóżmy jednak, że tak się stało! Pojawił się już inspektor, stoi przed drzwiami i chce przeszukać biuro czy firmę z byle powodu. Przykładowo głośnia ostatnio sprawa o nie zapłacenie 6 groszy VAT-u? Jakie masz prawa, jakie obowiązki, jakie strategie najlepiej używać? Kiedy i jak grać na zwłokę, a kiedy pomagać?

 

Sprawy organizacyjne i zapisy

 

Rejestracja uczestników rozpoczyna się o godz. 9.00, a oficjalne rozpoczęcie spotkania nastąpi o 10.00. Lutz Winter będzie dzielił się swoimi doświadczeniami z Państwem od godziny 10.00 do 18.00 oczywiście z przerwami. Planowana jest jedna przerwa obiadowa w okolicach godz. 13.00. Nie zapewniamy obiadu, nie jest on wliczony w cenę seminarium. Po zakończeniu zaprosimy Państwa na małe after-party, aby można było w spokojnej atmosferze porozmawiać i wymieniać się wrażeniami. Seminarium będzie w języku niemieckim. Zapewniamy tłumacza. Lutz Winter płynnie posługuje się oprócz języka niemieckiego także angielskim, hiszpańskim oraz językiem francuskim.

 

Koszt udziału dla Członków SII w seminarium po rabacie wynosi 275 zł, płatne w dniu szkolenia po okazaniu aktualnej legimatycji członkowskiej. Wszystkie zainteresowane osoby udziałem w szkoleniu proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa na e-mail biuro@sii.org.pl .

 

Członków SII korzystających ze zniżki prosimy o wpisanie w uwagach formularza rejestracyjnego hasła SII.

 

Więcej informacji na www.seminarium.asbiro.pl

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie