Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komunikat z 97. posiedzenia KNF

Na 97. posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego w dniu 23 lutego 2010 r. podjęto decyzje o ukaraniu poniższych podmiotów za naruszenie obowiązków informacyjnych:


  • osoba fizyczna – akcjonariusz spółki publicznej ZNTK w Łapach SA (w upadłości) - kara pieniężna w wysokości 200 tysięcy złotych za sześciokrotne niedopełnienie obowiązku informacyjnego związanego z pośrednim zbyciem ponad 1 –procentowych pakietów akcji przy posiadaniu ponad 33% udziału w głosach oraz zmniejszeniem zaangażowania poniżej 50% głosów w okresie marzec – czerwiec 2009 r. (łącznie zaangażowanie akcjonariusza zmniejszyło się z 56,05% do 44,3% głosów)


  • Sfinks Polska SA – kara pieniężna w wysokości 70 tysięcy złotych za nieprzekazanie w ustawowym terminie informacji poufnej o zawarciu przez emitenta walutowej transakcji zamiany stóp procentowych oraz informacji poufnej o wystawieniu przez emitenta opcji walutowej, niosących ryzyko nieograniczonej straty, w zakresie w jakim przekraczały one wpływy w walutach obcych i mogących mieć istotny wpływ na wynik finansowy
    emitenta.

 

Źródło: KNF

Zobacz również:

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

11.06.2018, Aktualności

Amibroker praktycznie – szkolenie on-line Pawła Szczepanika i 200 zł zniżki dla członków SII

Tylko do piątku, 15 czerwca 2018 r. trwać będą zapisy na szkolenie on-line Amibroker Praktycznie, autorstwa Pawła Szczepanika.

Zobacz więcej

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

14.06.2018, Newsroom

Sprawdź, jak radzą sobie tegoroczni debiutanci na GPW

W czasie niespełna 6 miesięcy tego roku na rynku głównym warszawskiej giełdy zadebiutowały tylko cztery spółki.

Zobacz więcej

Logo SII
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie