Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rynek finansowy i jego mechanizmy - Wiesław Dębski

Rynek finansowy i jego mechanizmyRynek finansowy i jego mechanizmy
Wiesław Dębski

Format  B5
Liczba stron ok. 648
Rodzaj oprawy: miękka
Cena: 69,90
Numer wydania: V zmienione
ISBN: 978-83-01-16177-4 (01)

 

 

 

 

 

Kompleksowe kompendium wiedzy z zakresu nowoczesnych finansów. Uwzględnia najnowsze osiągnięcia zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki. Zaprezentowano w niej wszystkie najważniejsze kwestie związane z inwestowaniem w instrumenty finansowe rynku pieniężnego i kapitałowego, w tym wycenę akcji, obligacji, instrumentów pochodnych oraz analizę portfelową. Opisano sposób funkcjonowania giełdy, ustalania kursów giełdowych, organizowania emisji oraz możliwości jej plasowania. Liczne przykłady liczbowe i ilustracje ułatwiają zrozumienie teorii i pozwalają zastosować ją do rozwiązywania problemów praktycznych.

Publikacja adresowana jest przede wszystkim do:
•    studentów wydziałów ekonomicznych,
•    szerokiego grona osób pracujących w biurach maklerskich,
•    analityków papierów wartościowych,
•    osób zarządzających finansami przedsiębiorstw
•    inwestorów giełdowych.

W nowym wydaniu uwzględniono najnowsze informacje na temat rozwoju i zmian organizacyjno-prawnych rynku kapitałowego oraz uaktualniono dane statystyczne. W książce znalazły się także nowe treści dotyczące opcji na akcje spółek notowanych na GPW,  kontraktów terminowych na obligacje skarbowe, funduszy hedgingowych oraz rynku akcji NewConnect.

Prof. dr hab. Wiesław Dębski pracuje na Uniwersytecie Łódzkim od 1972 r. oraz od 2005 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. W latach 1995-1996 i 2002-2005 był kierownikiem Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Zajmuje się finansami przedsiębiorstw oraz rynkiem finansowym, głównie problemami związanymi z zarządzaniem finansami, rynkiem papierów wartościowych, wyceną instrumentów rynku finansowego oraz analizą portfelową. Jest autorem ponad 110 publikacji, w tym 10 książek.

 

W październiku 2005 roku IV wydanie książki zostało wyróżnione II Nagrodą Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego jako najlepszy podręcznik akademicki z dziedziny ekonomii.
 

 

 

Zasadniczym atutem tej pozycji jest fakt, iż można się z niej dowiedzieć niemal wszystkiego o rynkach finansowych. W sposób niezwykle przystępny zostały tu przedstawione zarówno podstawy, jak i treści bardziej zaawansowane, m.in.: funkcjonowanie rynków i charakterystyka działających na nich instytucji oraz analiza instrumentów finansowych. Jest to kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych giełdą.


Jarosław Dominiak
Prezes Zarządu
Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

 

 

Dla wszystkich członków SII 20% zniżki na książki z dziedziny ekonomii wydane przez PWN!

Link prowadzący do strony z rabatami: http://sii.pwn.pl/

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

20.03.2018, Newsroom

3 branże o najniższym poziomie wskaźnika P/E

Niska wartość wskaźnika P/E może świadczyć o wysokim poziomie zysków spółek należących do danego sektora przy stosunkowo niskiej wycenie rynkowej ich akcji.

Zobacz więcej

Rynek finansowy i jego mechanizmy - Wiesław Dębski
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie